چگونه ابونتو 12.10 را به ابونتو 13.04 ارتقاء دهیم؟

نویسنده :
تعداد بازدید :2,017

آموزش زیر به کاربران ابونتو 12.10 چگونگی ارتقاء سیستم عامل شان به نسخه جدید 13.04 را می آموزد .

ابونتو 13.04 که بعنوان Raring Ringtail نیز شناخته می شود در 25 آوریل 2013 به بازار آمد و 18مین نسخه ارائه شده سیستم  عامل ابونتو می باشد . این آموزش مختص کاربارن ابونتو 12.10 می باشد که فقط می خواهند سیستم عامل خود را ارتقاء دهند ولی روش کار را نمیدانند .

اگر شما به اندازه کافی خوش شانس باشید که دیالوگ نشان داده شده در تصویر زیر را ببینید ، فقط کافی است که روی “yes,upgrade now” کلیک کنید تا پروسه ارتقاء سیستم عامل آغاز شود .

Review image

اگر به اندازه کافی خوش شانس نبودید UD(Unity Dash)را باز کرده و در آن ارتقاء دهنده نرم افزار را جستجو کنید و روی آن کلیک کنید کمی صبر کنید تا اطلاعات بارگزاری شوند و شما از وجود ابونتو 13.04 مطلع شوید ، سپس روی دکمه Upgrade کلیک کنید تا کار شرو شود .

Review image

پسورد خود را وارد کنید….

Review image

دوباره روی دکمه Upgrade  در پنجره زیر کلیک کنید …

Review image

منتظر بمانید تا ابزار های ارتقاء یک سری اصلاعات را دربازه ی سیستم شما جمع آوری کنند . در این لحظه از سازکار بودن یا نبودن سیستم تان با ابونتو 13.04 مطلع میشوید .

Review image

بعد از مدت کوتاهی از شما درباره ی شروع پروسه ارتقاء سوال میشود که آیا واقعا مایل به ارتقاء سیستم تان هستید یا نه . روی دکمه “Start Upgrade” در صورت آماده بودن کلیک کنید .

Review image

در این زمان پروسه ارتقاء سیستم عامل شروع میشود . این کار با توجه به سرعت اینترنت و فضای کامپیوترتان کمی زمان بر  می باشد .

Review image

در  بعضی نقاط از شما دربازه ی حذف یا نگهداری بعضی از بسته های منسوخ شده سوال می شود . نگاهی به آنها باندازید و Keep یا Remove را انتخاب کنید . پیشنهاد می شود که آنها را حذف کنید ، اما در صورتی که تمایل به حفظ آنها دارید بخاطر داشته باشید که آنها در ابونتو 13.04 کار نخواهند کرد .

Review image

بعد از آن شما باید سیستمتان را ری استارت کنید . همه ی پنجره های باز را ببندید و Restart Now  را برای خاموش مردن کامپیوتر بزنید .

Review image

بعد از ری بوت شدن  متوجه میشوید که پنجره لاگ این تغیر کرده است(از اینجا ببعد را خودتان میدانید که چه باید بکنید) ….

Review image

…..و اکنون شما میتوانید از نسخه جدید سیستم عامل ابونتو 13.04 لذت ببرید!

Review image

منبع


ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید