شارژ موبایل و تبلت با هدفون خورشیدی

نویسنده :
تعداد بازدید :2,656
یک طراح و مهندس صوتی از اسکاتلند اقدام به طراحی هدفنی کرده که می تواند مشکل تمام شدن عمر باطری تلفنها و تبلتها را حل کرده و در این رابطه نقش خود را به عنوان یک شارژر خورشیدی ایفا کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، هدفن های آن بیت (OnBeat) دارای سلولهای خورشیدی انعطاف پذیری است که در قسمت بالای هدفن کار گذاشته شده و می تواند انرژی را از خورشید گرفته و در 2 باطری قابل شارژ لیتیوم یون که در قالب هرکدام از گوشها قرار گرفته ذخیره کند.

وقتی که یک تلفن و یا یک تبلت به این هدفن متصل می شود، این انرژی ذخیره شده برای شارژ دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

این هدفن توسط اندرو اندرسون از گلاسکو طراحی شده است. وی نمونه اولیه را به وسیله وصل کردن به یک پنل خورشیدی و پس از آن سلولهای خورشیدی قابل انعطاف را برای هدفن ساخت.

اندرسون اکنون در ستاد جمع آوری بودجه کیکاستارتر برای جمع کردن 200 هزار پوند ثبت نام کرده است تا بتواند این پروژه را پیش ببرد.

این سلول خورشیدی داری 55 سانتیمتر مربع با ظرفیت شارژ 0.55 ولت است که از سیلیکون پلی کریستال ساخته شده است.

براساس تبلیغات ارائه شده در ستاد کیک استارتر، این هدفن موجب می شود که دستگاه تمام روز بدون نگرانی از تمام شدن باطری کار کند اما میزان دقیق شارژری که برای دستگاه فراهم می کند را ارائه نکرده است.

دستگاه جدید می تواند شارژ کامل را برای دستگاه تلفن همراه فراهم کند. این تلفن با استفاده از جک هدفن شارژ نمی شود بلکه شارژ آن از طریق وصل شدن با استفاده از پورت USB فراهم می شود.

وقتی باران می بارد، کاربر می تواند باطریهای هدفن خود را با استفاده از این پورت USB که متصل به یک رایانه یا یک سوکت می شود شارژ کند. این انرژی را می توان برای شارژر تلفن در هنگامی که به برق دسترسی وجود ندارد، به کار گرفت.

اندرسون گفت: طی سال گذشته برای ساخت یک دستگاه هدفن تلاش کردم تا نه تنها کیفیت عالی صدا را ارائه کنم بلکه به طور هم زمان بتوانم دستگاه را شارژ کنم. قرار گیری باطریهای قابل شارژ و صفحه خورشیدی در این هدفن به این معنا است که هرکجا می روید نیاز نیست نگران باشد که شارژ دستگاهتان ممکن است تمام شود.

این مهندس صدا از آنجا که همواره از عمر باطری تلفن همراه خود ناراضی بود تلاش کرد این پروژه را اجرایی کند.


علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید