QuickPad جایگزینی مناسب برای نوت پد با ویژگی هایی مانند جستجوی گوگل، رمزنگاری و …

نویسنده :
تعداد بازدید :3,137

همانطور که میدوانید برنامه نوت پد بطور پیش فرض در نسخه های مختلف ویندوز وجود دارد که یک ویرایش گر متن ساده است. Notepad2 Mod نیز برنامه ایست که بر اساس نوت پد ساخته شد و بطور یک برنامه مجزا و با خصوصیات ویژه مانند code folding، کامل کردن کلمات بطور خودکار و… است. Glass Notepad نیز نمونه ای دیگر از نوت پد است. QuickPad نیز نمونه ای از این برنامه هاست که پیشرفت قابل توجهی را داشته و ویژگی هایی مانند امکان جستجو از طریق گوگل برای متن های مشخص شده، امکان اجرای کدهای VB، انتقال داکیومنت ها بر اساس فایل های رمزنگاری QPF، رابط کاربری قابل سفارشی سازی و پشتیبانی از چند زبان را ارائه می دهد.
QuickPad ظاهری مشابه نوت پد دارد، اما بعضی از ابزار ها مانند ذخیره کرده، کپی، باز کردن و… بصورت دکمه هایی در بالای صفحه برای دسترسی سریعتر قرار دارد.

QuickPad می تواند انواع مختلفی از فایل ها مانند، TXT, INI و QPF را بکار ببرد. بعلاوه به شما امکان فرستادن متن را بطور مستقیم به PasteBin از درون خود برنامه را می دهد.

در این برنامه نیز مانند نوت پد می توانید سایز، رنگ و …متن را تغیر دهید. همچنین یک ویژگی جدید که به آن اضافه شده، یعنی جستجوی گوگل، می توانید کلماتی را که مشخص کزده اید را در گوگل جستجو و اطلاعات مورد نیازتان را درباره آن پیدا کنید. این نرم افزار امکان درج کارکترهای ویژه را به شما میدهد برای این منظور میتوانید به آدرس زیر بروید.
Snips > Insert character

با استفاده از این نرم افزار می توانید متن را به حالت فقط خواندنی نمایش دهید. برای این منظور میتوانید به View رفته و گزینه های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

این نرم افزار روی ویندوز اکس پی و نسخه های بعدی آن اجرا می شود.

دانلود QuickPad

منبع


ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید