چگونه یک کد کوتاه در وردپرس بسازیم؟

نویسنده :
تعداد بازدید :4,070

همزمان با انتشار نسخه 2.5 وردپرس قابلیتی به نام کدهای کوتاه (shortcode) به آن اضافه شد.

کار با کدهای کوتاه بسیار راحت است ، برای اینکار کافی است تا از ویرایشگر وردپرس خود استفاده کنید.بدین منظور سبک ویرایشگر خود را به HTML تغییر دهید.سپس کد کوتاه خود را در آن قرار دهید.در حقیقت اساس کار کدهای کوتاه بر تغییر خودکار به کدهای اصلی و صد البته بلندتر در زمان ذخیره متن مورد نظر در ویرایشگر است.

اما می خواهیم تا کدکوتاهی را بسازیم که پیام معروف “سلام جهان” را نمایش بدهد.برای ساخت یک کد کوتاه کافی است تا قدری با کدنویسی آشنا باشیم.

1)ابتدا فایل توابع پوسته (functions.php) را باز می کنیم.

2)سپس کدهای زیر را به فایل توابع پوسته منتقل می کنیم:

function hello() {
    return '! سلام جهان';
}

3)در حال حاضر تابع ما ساخته شده است ، حالا باید اقدام به تغییر تابع به یک کد کوتاه کنیم ، به همین خاطر از تابع add_shortcode()  استفاده می کنیم.این تابع کار را برای ما بسیار راحت تر می کند.کافی است که کد زیر را بعد از تابع hello()  پیست کنید. سپس فایل توابع پوسته (functions.php) خود را ببندید:

add_shortcode('hw', 'hello');

4)قسمت اول نام کد کوتاه شما است و قسمت دوم نامی است که بوسیله ی آن کد خود را فرا می خوانید.شما می توانید به جای “hw” نام دلخواه خود را قرار دهید.

5)کار تمام شد!حالا شما می توانید از کد کوتاه خود در هر جایی که مایل هستید از آن استفاده کنید.برای این کار کافی که سبک ( مد ) ویرایشگر خود را به HTML تغییر دهید و نام کد کوتاه خود را در آن یادداشت کنید:

[hw]

علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.
  1. رحیم
    پاسخ توسط رحیم :

    آقا، من یه افزونه دارم، اما این افزونه فقط از طریق ابزارک ها استفاده میشه، من میخوام اون قطعه کد فراخوانی php یا کدکوتاه واسش درست کنم، چطور میتونم اینکارو بکنم ؟
    اسم افزونه : Recent Posts Thumbnail Slider Widget

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید