گوگل برای کروم و سیستم عامل کروم، پنجره اطلاع رسانی قرار می دهد

نویسنده :
تعداد بازدید :3,170

گوگل در قدمی برای کمک به نرم افزارهای مبتنی بر مرورگر ، امکان تعبیه پنجره اطلاع رسانی  یا همان notifications را برای برنامه نویسان در کروم ایجاد کرد.

روز پنج شنبه ، گوگل سرویسی به نام پیامرسانی ابری برای کروم (GCM) را راه اندازی کرد که ویژگی اطلاع رسانی را به مرورگر این شرکت ؛ و همچنین Chrome Os ، سیستم عامل برپایه مرورگر این شرکت ، خواهد افزود. Mark Scott مدیر تولید گوگل ، در یک پست وبلاگ ، این مسئله را اعلام کرد.

این تکنولوژی به معنی امکان ارسال پیام از سرور ها است – به عنوان مثال یک هشدار تغییر قیمت سهام یا صرفا دریافت یک پیام جدید – که این پیام عمل خاصی را در مرورگر ، انجام خواهد داد. برای استفاده از این سرویس ، سرور شخصی توسعه دهندگان ، پیام را برای سرور GCM گوگل ارسال خواهد کرد و در نهایت این سرور با مرورگر کروم و افزونه یا نرم افزار تولید شده توسط آن توسعه دهنده ، ارتباط برقرار خواهد کرد . این ارتباط در نهایت به اقدامی مانند یک اطلاع رسانی Popup یا بازکردن یک صفحه اینترنتی خاص منجر خواهد شد

طبق گفته ها Scott ، کاربران میبایست توسط یوزر خود به کروم وارد شده باشند تا این امکان جدید ، عملی شود . پیغام توسعه دهندگان در زمان بسیار کوتاهی به کروم تحویل داده خواهد شد.

این سرویس ، نیاز به چک کردم مداوم سرویس های توسعه دهنده جهت اطمینان از وجود پیام جدید ندارد . چرا که چنین چیزی  ، باعث هدررفتن هزینه های سرویس شبکه و انرژی خواهد شد.

گوگل این سرویس را ییک هفته قبل از کنفرانس مطبوعاتی خود معرفی کرده است ، کنفرانسی که طیف وسیعی از اقلام ، از برنامه نویسی اندروید و مرورگر تا رابط های گرافیکی برنامه نویسی را در برد خواهد داشت

طبق گفته Scott ، این سرویس ، یک موازی کاری ، در کنار پیام رسانی ابری اندروید خواهد بود.

پیام رسانی ، که یک جزء اساسی در دنیای گوشی های موبایل است ، میتوانند به توسعه دهندگان اینترنتی ، دسترسی هایی دهد ، که برنامه نویسان بخش های دیگر ، با آنها کار میکنند ؛ اما مانند همه سیستم های اطلاع رسانی دیگر ، این مسئله در نهایت کاربر را با یک مشکل باقوه مواجه میکند ؛ رقابتی که بین نرم افزارها ، سرویس ها و … برای جلب توجه در این محیط رخ میدهد


علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.
  1. مسعود
   پاسخ توسط مسعود :

   ممنون بابت اطلاعت رسانی
   این همون سیستم بابل هست که قرار تو کنفرانس پیش رو، گوگل معرفی کنه.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید