چهار نرم افزار تنظیم روشنایی صفحه نمایش برای حفاظت از بینایی تان در اندروید

نویسنده :
تعداد بازدید :9,249

بسیاری از کسانی که زمان زیادی را صرف نگاه کردن به صفحه نمایش کامپیوتر، تلویزیون و یا گوشی هوشمند می کنند با عارضه خستگی چشم مواجهند. تنظیمات روشنایی نامناسب می تواند باعث خستگی چشمتان شود. در زیر چهار نرم افزار روشنایی اندروید را نام میبریم که با استفاده از آن ها مشکلات این چنینی را حل می کنید.

Lux

android brightness app

Lux یکی از بهترین نرم فزار های روشنایی اندروید است. بهترین ویژگی آن تنظیم روشنایی خودکار است که میزان روشنایی موجود در محیط را درک کرده و بر اساس آن روشنایی صفحه را به سطح بهینه برای قابلیت دید و عمر باتری می رساند. بعضی اوقات کمترین تنظیمات روشنایی اندروید باز هم دارای نور زیاد است خصوصا زمانی که در یک اتاق تاریک هستید که با استفاده از Lux می توانید این میزان را کمتر کنید. همچنین یک ویجت برای تنظیم روشنایی دارد که شما میتوانید برای  کنترل سریع تغیرات استفاده کنید.

Twilight

android brightness

شاید درباره نرم افزار F.lux شنیده باشید همانطور که میدانید این نرم افزار  بطور خودکار نور مانیتور تان را بسته به زمانی از روز که در آن قرار دارید، به رنگی مناسب تغییر می دهد. Twilight نرم افزاری است که کار مشابه آن را در اندروید تان انجام میدهد اگر از گوشی تان در شب یا قبل از خواب استفاده می کنید حتما به آن نیاز دارید.

Twilight بوسله در نظر گرفتن مکان تان و استفاده از زمان های طلوع و غروب خورشید بعنوان شاخص های کاهش صفحه تان کار می کند.

Velis

android brightness

Velis یک جایگزینی برای ویژگی روشنایی پیش فرض اندروید است. Velis یک گراف را در اختیارتان قرار می دهد که میتوانید بوسیله آن صفحه نمایش خود را تنظیم کنید.

Backlight! Widget

android brightness app

اگر خودکار بودن گزینه های پیشین را را نمی پسندید Backlight! می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. آن یک ویجت است که در صفحه خانگی شما قرار می گیرد و به شما اجازه تنظیم روشنایی صفحه را بطور دستی می دهد.

در اندروید اندازه روشنایی از 1(تاریکترین) تا 255(روشن ترین) است. این نرم افزار به شما اجازه تعریف یک لیست از مقادیر روشنایی را می دهد که این اعداد را باید با کاما از هم جدا کنید.


منبع makeuseof

  1. محمدرضا
    پاسخ توسط محمدرضا :

    خیلی خیلی خیلی جالب بود … من برنامه Lux رو در لپ تاپم هم دارم البته بنام Flux هست … مطالب سایت محترم شما کم نظیر است …آفرین به نویسنده و مالک محترم سایت…

  2. محمد
    پاسخ توسط محمد :

    لطفا این نرم افزارها رو با لینک مستقیم قرار بدید چون به علت تحریم امکان دانلود به صورت مستقیم وجودنداره و باید از نرم افزارهای گذر از تحریم استفاده کرد

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید