نکات و ترفندهای کامپیوتر که هر کسی باید بلد باشد قسمت آخر

نویسنده :
تعداد بازدید :8,059

در گذشته قسمت اول، دوم و سوم از “نکات و ترفندهای کامپیوتر که هر کسی باید بلد باشد” در کانال قرار داده شد و امروز با چهارمین قسمت از این مقاله در خدمت شما خوانندگان عزیز هستیم.

ترفندهای امنیتی 

اجرای برنامه ها در کامپیوتر آلوده. بعضی وقت ها، بد افزار ها از اجرای یک سری برنامه های خاص مثل آنتی ویروس ها جلوگیری می کنند. با تغییر نام فایل exe اغلب مشکل حل می شود. ولی اگر این روش جواب نداد شما می توانید پسوند آن را به com تغییر دهید. در این حالبت با اینکه پسوند برنامه تغییر کرده، برنامه به درستی اجرا می شود.

قفل کردن کامپوتر در زمانی که از پای کامپیوتر پا می شوید. ممکن است یکی از دوستان شما در محل کار یا خونه از روی شوخی یا برای اذیت کردن شما به پشت کامپیوتر شما برود و از طرف شما چیزی را به فیسبوک یا توییتر بفرستد که این باعث دلخوری می شود. اما شما به راحتی می توانید از این گونه اتفاقات جلوگیری کنید. کافیست زمانی که از پای کامپیتورتان پا می شوید Windows + L را تا کامپیوتر شما قفل شود و برای استفاده مجدد از آن نیاز به وارد کردن کلمه عبور باشد.

ترفندهای برنامه های خاص 

VLC: حل مشکل ناهماهنگی صدا و زیر نویس. در محبوبترین مدیا پلیر یعی VLC، اگر صدا با تصویر یا زیرنویس هماهنگ نیست. شما به راحتی می توانید با فشار دکمه های J یا K، صدای را به جلو یا عقب ببرید. همچنین به راحتی با دکمه های H و G هم می توانید زیرنویس را هماهنگ کنید.

فتوشاپ: کشیدن marquee بدون از دست دادن اندازه آن. ابزار marquee یکی از اساسی ترین کارهایی است که در فتوشاپ انجام می شود و برای انتخاب یک قسمت از عکس درست شده است. در حالی که شما دارید از این ابزار استفاده می کنید می توانید Space را فشار دهید تا بدون از دست دادن اندازه فعلیش بتوانید آن را به مکان دیگری بکشید.

 Steam: انتقال بازی های به یک درایو و پارتشین دیگر. به صورت پیشفرض Steam، بازی ها را در همان درایوی که هست، نصب می کند. اما اگر فضای آن درایومان پر باشید چه باید کارد؟ چاره کار دانلود Steamtool Library Manager است. با استفاده از این برنامه به راحتی می توانید بازی ها را به یک درایو دیگر منتقل کنید بدون اینکه مشکلی پیش بیاید.

دیگر قسمت ها را ببینید:

نکات و ترفندهای کامپیوتر که هر کسی باید بلد باشد قسمت اول

نکات و ترفندهای کامپیوتر که هر کسی باید بلد باشد قسمت دوم

نکات و ترفندهای کامپیوتر که هر کسی باید بلد باشد قسمت سوم


منبع techspot

علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید