عینک گوگل هک شد

نویسنده :
تعداد بازدید :2,644

عینک گوگل ، رسما هک شد. چند روز پس از اینکه این دستگاه به دست توسعه دهندگان رسید  ، این عینک تکنولوژی بالا هک شد تا کنترل کامل سیستم عامل اندروید را در اختیار کاربر قرار دهد

نویسنده این هک ، Jay Freeman ، یکی از شناخته شده ترین توسعه دهندگان اندروید و Ios است که یکی از این عینک ها را روی اندروید به کار برده است و تصمیم به هک کردن دستگاه گرفته است.

وی تکنیکی را یافته است که ممکن است ، هر نوع محدودیت را ، که گوگل بر روی عینک قرار داده است از میان بردارد. اگر چه هنوز واضح نیست که چه نوع محدودیت هایی را شرکت روی نسخه مشتری این عینک ها قرار دهد.

بر طبق گفته های Freeman ، هک کردن این عینک ، میتواند امکان ذخیره اطلاعات به شکل محلی روی دستگاه یا تلفنی که به آن متصل شده است را ، به جای آپلود همه چیز به سرور های گوگل فراهم آورد. نگرانی امنیتی ، در این زمینه ، توسط بسیاری از کارشناسان بیان شده است.

شما از دستگاه خود پشتیبان گرفته ، آن را تغییراتی میدهید و این پشتیبان تغییر یافته را به دستگاه باز میگردانید. در حالی که پشتیبان در حال بازگشت است ، شما تغییراتی را در اطلاعات بازگشته اعمال میکنید و این باعث دوباره نویسی اطلاعات تغییر یافته و تنظیمات حیاتی دستگاه ، میشود.

این مسئله ،باعث میشود دستگاه تصور کند که بر پایه سخت افزار حقیقی فعال نیست : شما باعث میشوید که با استفاده از امولاتوری که توسعه دهندگان اندروید استفاده میکنند ، دستگاه چنین تصوری را داشته باشد. به این دلیل که این امولاتور برای توسعه دهندگان طراحی شده است ، کنترل کاملی بر دسترسی روت به شما خواهد داد.

هکر دیگری نیز ، دسترسی روت این دستگاه را بدست آورده است. Liam McLoughlin ، که یکی دیگر از توسعه دهندگان است ، این موضوع را دیروز اعلام کرد

همانطور که ذکر شد ، هنوز مشخص نیست که این روش های دسترسی برای نسخه ای که در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت ، عمل کند یا خیر.

با سپاس از همه کسانی که تصمیم به هک کردن دستگاه های ساخته شده توسط گوگل گرفته اند ؛ باید گفت رویکرد آنها در مورد این موضوع نباید به خشونت برخوردشان نسبت به تولیدات دیگر شرکت ها باشد، چرا که کاربران و توسعه دهندگان دستگاه های گوگل اجازه دارند دستگاه های خود را با روش های موجود روت کنند.


علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید