اپل و گوگل تایید کرده اند که اطلاعات سیستم صوتی را برای دو سال نگهداری خواهند کرد

نویسنده :
تعداد بازدید :2,525

بر کسی پوشیده نیست که اپل اطلاعات سیری شما را برای مدتی نگهداری کند. ( مانند دیگر شرکت های جستجوی اطلاعات و مانند آن ) ؛ اما دقیقا مشخص نبود که چه مدتی اطلاعات را روی سرورهایش نگاه خواهد داشت. بر اساس اطلاعات منتشره از Wired ، طبق گزارشات منابع و شنیده ها از سخنگوی اپل Trudy Muller دقیقا مشخص شده است که ” ممکن است اطلاعات مخفی سیری تا دو سال نگهداری شوند.”

این گزارشات به دنباله اخبار دیگری که دیروز توسط Wired منتشر شد ، نگرانی ها در این زمینه را افزایش داد.همانطور که مولر اشاره کرد ، اطلاعات بلافاصله پس از خاموش کردن سرویس سیری توسط کاربر پاک خواهند شد و این اطلاعات از ابتدا مخفی هستند ؛ نه آیدی اپل شما و نه آدرس ایمیلتان با این اطلاعات ذخیره خواهد شد و به جای آن به شکل تصادفی عددی ساخته میشود که کاربر را به اطلاعات صوتی وی ، مربوط میکند. این عدد ارتباطش با فایل های صوتی را ، پس از 6 ماه از دست خواهد داد ؛ اما اپل همچنان این فایل ها برای 18 ماه دیگر نگهداری خواهد کرد ؛ این مسئله توسط اپل به عنوان تست و بهبود خدمات ذکر شده است.

بروزرسانی : مجله فایننشیال تایمز ، تایید کرده است که گوگل نیز به همین شکل اطلاعات جستجوی صوتی شما را ، تا دو سال نگهداری خواهد کرد. گوگل قبلا در مورد چگونگی عملکرد این اطلاعات ، شامل نحوه افزودن و استفاده در محل مورد نیاز ، زمانی که کاربر سعی در شخصی سازی بخش شناخت صوتی دارد ، اطلاعاتی منتشر کرده بود. در این موارد ، کلیدهای الکترونیکی برای اکانت شما ایجاد و به آن مرتبط میشوند که این ارتباط را گوگل ” ارتباط ماشینی و کامپیوتری دانسته – نه ارتباط با فرد و کاربر “


علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید