DisplayMate صفحه نمایش گلکسی S4 را تست کرده و تأیید کرد.

نویسنده :
تعداد بازدید :2,630

DisplayMate ابزاری شناخته شده جهت بررسی تفصیلی و تکنیکی نمایشگر ها می باشد که گوشی های هوشمند را نیز در بر می گیرد.
اخرین بررسی ها نشانگر پیشرفت سامسونگ در زمینه نمایشگر های super AMOLED ) AMOLED نوعی صفحه نمایش پیشرفته تر از LED است که مصرف انرژی پایینتری دارد) و گوشی سامسونگ گلکسی S4 می باشد.


نمایشگر 5 اینچی 1080 پیکسلی که تراکم 441 پیکسل در اینچ دارد ، اما از آنجایی که این نمایشگر یک pentile matrix ( طرح ماتریکسی استفاده شده در صفحه نمایش های دستگاه های الکترونیکی ) است. مجموعه پیکسل های هر رنگ متفاوت می باشد. به اندازه خرده پیکسل های مخلوط قرمز و آبی ، خرده پیکسل های سبز وجود دارد. با این همه ، 312 خرده پیکسل آبی و قرمز در هر اینچ وجود دارد که تقریباً با تراکم نمایشگر 236 پیکسل در اینچ ، گوشی آیفون 5 مطابقت می کند.
از جهت دقت رنگی ، AMOLED به دلیل رنگ های اشباع شده بیش از اندازه آن به اندازه زیاد خوشنام نیست. سامسونگ سبک های نمایشی زیادی را ارائه می کند که در برخی از آن ها که فیلم وضوح بیشتری دارد و نزدیک به سیستم رنگی sRGB/REC . 709 SPEC است ولی خیلی نزدیک به سیستم رنگی آیفون 5 نیست. ( که رنگ سبز آن کمی بیش از حد استاندارد می باشد. ) نمای حرفه ای عکس آن تقریبا به استاندار RGB Adobe نزدیک تر است.
سپس موضوع روشنایی مطرح می شود ، اگر این صفحه نمایش در حالت روشنایی اتوماتیک باشد بعد از چند ثانیه استفاده نکردن صفحه نمایش خاموش می شود.
صفحه نمایش آن می تواند 34 % روشنتر از روشنایی ماکزیمم حالت تنظیم دستی گوشی باشد.
این روشنایی 68% بیشتر از حداکثر روشنایی گوشی گلکسی S3 می باشد ( گلکسی S4 در حالت دستی ، 25% روشنتر از گوشی های پیش از خود می باشد. )
بهتر از آن این است که سامسونگ با اصلاح بازده انرژی به این تغییرات دست یافته. DisplayMate بیان می کند که اگر S3 و S4 به یک اندازه باشند و با یک روشنایی ، گلکسی S4 20% انرژی کمتری مصرف میکند.
از نقطه نظری ، صفحه نمایش گلکسی S4 کاهش نور کمتری را نسبت به گلکسی S3 و آیفون در آزمایش ها داشته است ، با این وجود گوشی های هوشمند اپل تغییر رنگ کمتری در این آزمایش داشته است. صفحه نمایش گلکسی S4 عکس العمل لمسی کمتری را نسبت به آیفون دارا می باشد.
در مقایسه با آیفون 5 ، گلکسی S4 از صفحه نمایش بزرگتر ، رزولوشن بیشتر ، نقاط مشکی بهتر و یکنواختی تصویر بهتری بهره مند می باشد. در حالی که آیفون ، روشنتر بوده و بهره وری انرژی آن کمی بهتر و دقت رنگ بیشتری دارد.
این مقایسه با گلکسی S3 شما را برای آپگرید کردن گوشی خود متقاعد میکند . شدت نور بیشتر ( تا 68 % ) ، 44% تراکم پیکسل بالاتر ، دقت رنگ و بهره وری انرژی بیشتر ، دلایل خوبی برای این کار می باشد.
شما نی توانید از وب سایت Displaymate.com برای دیدن تبلت های گران قیمت انواع سنجش ها و مقایسه ها میان سامسونگ گلکسی S4 ، گلکسی S3 و اپل آیفون 5 دیدن کنید.


علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید