10 اشتباه رایج در بدنسازی که باید از آن دوری کنید

نویسنده :
تعداد بازدید :21,385
رفتن به باشگاه های بدنسازی یکی از محبوبترین فعالیتها بین جوانان است. هر کسی می خواهد بدنی خوش فرم داشته باشد. برخی از افراد روی بازوی بزرگتر تمرکز می کنند و برخی دیگر روی شش پک شدن و عده ای دیگر برای سلامتی.
بسیاری از مبتدیان ممکن است اشتباهاتی را انجام دهند که باعث آسیب رساندن به خودشان یا ازار دادن دیگران شود.
در این مقاله 10 اشتباه شایع در بدنسازی را بیان می کنیم.

10 – فقط از دستگاه استفاده کردن

Dumbbells

اکثر باشگاه های بدنسازی شامل مدرن ترین دستگاه های بدنسازی هستند که معمولاً برای استفاده از آن ها باید در صف منتظر بمانید ولی حقیقت این است که اگر میخواهید عضلات شما رشد کند باید به صورت کلاسیک و با وزنه ازاد کار کنید.

09 – همراه داشتن موبایل

اگر شما خواهان تمرین با کیفیت هستید باید موبایل خود را فراموش کنید. جواب دادن به پیغام و … بین دو ست باعث از دست رفتن تمرکز و وقفه بین دو ست می شود.

08 – اشتباه زدن اسکات

Curling in the Squat Rack

اسکات یکی از حرکاتی است که اکثرا اشتباه میزنند و باعث آسیب رساندن به کمر خود می شوند. سعی کنید با دیدن آموزش های موجود در سطح نت این حرکت را درست بزنید.

07 – بیش از حد معاشرتی

تمرین کردن گروهی با دوستان می تواند مفید باشد ولی زمانی که بیش از با یکدیگر صحبت میکنید باعث می شود تمرکزتان را از دست دهید و بین ست هایتان وقفه بیفتد.

06 – پیشرفت نکردن در وزنه ها

زمانی که شما یک وزنه را بارها و بارها می زنید نباید انتظار پیشرفت داشته باشید. برای پیشرفت باید سعی کنید هر دفعه وزنه سنگینتر از دفعه قبل بزنید.

05 – قرار ندادن وزنه ها در سر جای خود

من به چندین باشگاه بدنسازی سر زده ام و متاسفانه در اکثر آنها کسی قوانین و نظم را رعایت نمیکرد. سعی کنید بعد از استفاده از وزنه ها آن ها را در سر جای خود قرار دهید تا دیگران هم بتوانند راحت آنها را پیدا کنند.

04 – وزنه بیش از حد سنگین

Bar

عده ای در باشگاه مخصوصا افرادی که به تازگی به باشگاه آماده اند سعی می کنند برای اثبات خود بیش از حد توان خود وزنه بزنند. این علاوه بر اینکه به شما اسیب میرساند به دلیل افزایش زمان ریکاوری شما، باعث عدم رشد بدنتان می شود.

03 – عدم استفاده از لوازم ضروری بدنسازی

عده ای بدون تهیه لوازم ضروری مانند کمربند و … ورزش میکنند. شاید در لحظه اسیبی متوجه شما نباشد ولی در دراز مدت عدم استفاده از لوازم ضروری باعث اسیب رساندن به خودتان می شود.

02 – نادیده گرفتن عضلات ضعیفتر

عده ای به عضلات ضعیفتر اهمیتی نمی دهند، در صورتی که باید روی آنها بیشتر تمرین کرد تا مانند بقیه عضلات قدرتمند شوند در غیر این صورت اندامی غیر متناسب خواهید داشت

01 – گرم نکردن قبل از شروع ورزش

بدنسازی ورزشی است که نیاز به زمان کافی دارند. عده ای برای کاهش زمان قبل از ورزش بدن خود را گرم نمی کنند. از این کار به شدت دوری کنید. علاوه بر اینکه بدن شما آمادگی کافی را نخواهد داشت، ممکن است به بدن خود اسیب هم برسانید.


منبع themost10

علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.
  1. مسعود
   پاسخ توسط مسعود :

   در مورد برنامه تمرین، هر کس با توجه به بدن خودش باید یک برنامه داشته باشه و هر چند هفته یک بارم عوض بشه. شما باید برید پیش یک مربی تا با توجه به بدن شما برنامه بهتون بده در غیر این صورت میتونید از سایت زیر کمک بگیرید
   http://www.jefit.com/routines/
   نحوه صحیح تمام حرکات را هم میتونید در
   http://www.jefit.com/exercises/
   مشاهده کنید.

 1. asus
  پاسخ توسط asus :

  سلام
  خیلی خوب میشد اگه شما یه برنامه خوب و عالی البته علمی و نحوه صحیح اجرای آن رو بذارید
  مثلا عکسی که در مورد اسکات گذاشته بودین منظورم از نحوه صحیح مثل اون عکس بود

  با تشکر

  1. مسعود
   پاسخ توسط مسعود :

   سلام
   سایت های زیادی این موارد رو توضیح دادند. کافیه جستجو کنید.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید