چگونه با استفاده از Windows 8 Task Manager سرویس ها را کنترل کنیم؟

نویسنده :
تعداد بازدید :10,987

وقتی که برای شما از ویژگی های Windows 8 task manager بگوییم در می یابید که این سرویس بسیار مفید است و همچنین به قدرت بیشتر آن نسبت به دیگر نسخه های پیشین ویندوز پی می برید. امروز در کانال ما به شما نحوه کنترل سرویس ها با استفاده از Windows 8 Task Manager را توضیح می دهیم.
ایتدا برای استفاده از task manager باید آن را اجرا کرد. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد یکی از راحت ترین این شیوه ها استفاده از کلید های ترکیبی Ctrl + Shift + Esc می باشد.
شما می توانید task manager را بحالت فشرده نیز نمایش دهید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که وارد قسمت نمایش جزئیات شوید، برای اجرای آن وارد More details که در پایین صفحه است شوید. با ورود به  More details، زیر جزئیات برای تان نمایان میشود، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است.

حال وارد تب services شوید تا بتوانید لیست سرویس ها را مدیریت کنید. ستون ها، اسم ،PID ،توضیح ،وضعیت ها و گروه را نشان میدهند.

استارت، ری استارت یا توقف سرویس ها
برای این کار میتوانید روی سرویس مورد نظر راست کلیک کرده و حالتی را که میخواهید از لیست انتخاب کنید. مانند شکل زیر.یادگیری درباره یک سرویس
بهترین روش برای آموزش و یادگیری سرویس ها این است که اطلاعات را از ستون توضیح بخوانید. این ستون اطلاعات نسبی درباره سرویس را به شما خواهد داد. درصورتیکه اطلاعات کافی نبود می توانید روی سرویس مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Search Online را انتخاب کنید.

منبع


  1. محمد
    پاسخ توسط محمد :

    شما توی قسمت فایل نصب وایبر برو اونجا قسمت دیتا…هیستوری رو هرچی ک هست پاک کن دیگه پیامی بر نمیگرده فرزانه خانوم

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید