ویندوز فون در جایگاه سوم گوشی های هوشمند قرار گرفت.

نویسنده :
تعداد بازدید :3,069

محقق بازار ICD در روز پنج شنبه اعلام کرد که ویندوز فون مکان سوم را در سه ماهه اول سال از بلک بری در بازار نقل و انتقالات گوشی های هوشمند ربود .

ویندوز فون 7میلیون گوشی هوشمند را در 30 ماه به بازار عرضه کرد که این حدود 3,2 درصد از سهم بازار است . در همین زمان بلک بری شاهد سقوط خود در بازار گوشی بوده است .در این مدت میزان نقل و انتقالات بلک بری از 9.7 به 6.3 میلیون رسید که میزان سهم بازار بلک بری را از 6.4 درصد به 2.9 درصد رساند .
ویندوز فون سود حاصله را بخاطر نوکیا در میان همه سیستم های عامل بدست آورده است .70 درصد سود حاصله ویندوز فون بخاطر این سازنده تلفن فنلاندی است .از زمان شراکت نوکیا با مایکروسافت ،نوکیا حدود 20.3 میلیون گوشی را روانه بازار کرده است .
بگفته تحلیلگر IDC کوین رستیو “جایگاه سوم ویندوز فون یک شروع است که باعث اعتبار بیشتر نوکیا و مایکروسافت در بازار گوشی می شود .”
باتوجه به حجم کم تولید ویندوز فون نیازمند ادامه سود دهی در بازار در آینده می باشد تا بعنوان یک رقیب در کنار iOS و اندروید قرار گیرد،
علارغم جایگاه فعلی ویندوز فون ، سیستم های عامل اندروید گوگل و iOSاپل کاملا در گوشی های هوشمند پیشتازند. گوشی های اندروید سه ماهه اول را با بیش از 162.1 میلیون عرضه شروع کرده که این بیشتر(حدود90.3میلیون) از سال پیش بوده است . که سهم بازار آن حدود 70 درصد و بیشتر از سال پیش است .
اندروید در همین زمان حدود 37.4 میلیون عرضه داشته که سهم بازار آن نیز 23 درصد است .

منبع


ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید