هفت ترفند ویندوز ۸.۱ که باید بدانید

نویسنده :
تعداد بازدید :9,504

مایکروسافت اخیراْ نسخه پیشنمایش ویندوز ۸.۱ را منتشر کرد که تغییراتی در آن ایجاد شده است به عنوان مثال وقتی برنامه ای نصب می کنید به صورت خودکار به صفحه شروع پین نمی شود. در این مقاله تعدادی از ترفندهای مربوط به این ویندوز را آموزش می دهیم.

بوت به دسکتاپ

boot to desktop

مایکروسافت گزینه جدید را به ویندوز ۸.۱ اضافه کرده است که می توانید هنگام بالا‌ آمدن ویندوزتان به جای نمایش صفحه شروع ، وارد صفحه دسکتاپ شوید. برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید.

1. روی نوار وظیفه راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید.

2. پنجره Taskbar and Navigation را باز کنید.

3. وارد تب Navigation شوید.

4. گزینه “Go to the desktop instead of Start when I sign in” را پیدا کنید و علامتش را بزنید.

جستجو

windows 8.1 search

شما اکنون می توانید در صفحه شروع تنها با تایپ کردن چیزی را که می خواهید را جستجو کنید. نتیجه ها در سه دسته نمایش داده می شود. اکنون یک جستجوی یکپارچه داریم که هم می تواند برنامه و ابزار هایتان را پیدا کنید و هم اطلاعاتی از اینترنت.

کار کردن با کاشی ها

در ویندوز ۸.۱، دو سایز جدید برای کاشی ها معرفی شده است یکی کوچکتر از کوچکترین حالت ویندوز ۸ و دیگری بزرگتر از بزرگترین حالت ویندوز ۸.

همچنین شما می توانید به راحتی سایز هر کاشی و یا گروهی از کاشی ها را عوض کنید. تنها کافیست روی آن راست کلیک کرده و گزینه resize را انتخاب کرده.

برنامه های جدید

alarms

اکنون تمام برنامه ها به صورت پیشفرض در صفحه شروع نمایش داده نمی شود به عنوان مثال برنامه های ماشین حساب و زنگ هشدار در صفحه شروع نیست. برای اضافه کردن آن ها، Apps view را باز کرده و روی برنامه هایی که می خواهید راست کلیک کرده و گزینه Pin to Start را انتخاب کنید.

  1. Alarms یک ساعت هشدار، تایمر و کرونومتر را به شما ارائه می دهد.
  2. Calculator یک ماشن حساب در حالت استاندارد و علمی به شما ارائه می دهد. همچنین می توانید با کمک آن واحد ها را به یکدیگر تبدیل کنید.
  3. Scan به شما امکان کنترل اسکنی که به کامپیوترتان وصل است را می دهد..
  4. Sound Recorder یک برنامه ابتدایی برای ضبط صدا است.

نمایش والپیپر در صفحه شروع

اگر شما ترجیح می دهید که یک ظاهر یکسانی در تمام محیط ویندوزتان داشته باشید، اکنون می توانید تصویر زمینه دسکتاپ اتان را در صفحه شروع نیز نمایش دهید. برای اینکار به قسمت Taskbar and Navigation و سپس تب Navigation برگردید و علامت Show my desktop background on start option را بزنید.

دکمه شروع

با کلیک بر روی دکمه شروع مثل گذشته منویی باز نمی شود و در عوض به صفحه شروع می روید اما شما می توانید روی دکمه شروع راست کلیک کنید تا مانند گذشته منویی داشته باشید.

نمایش همیشگی نوار آدرس و تب ها در اینترنت اکسپلورر 11

به صورت پیش فرض نوارد آدر و تب ها زمانی که نیازی به آنها نیست، مخفی می شوند. این قابلیت برای صفحه نمایش های کوچک و با رزولیشن پایین خوب است اما اگر شما یک صفحه نمایش بزرگ دارید می توانید این قابلیت را غیر فعال کنید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید.

1. IE11 را در صفحه شروع باز کنید.

2. Windows + C را برای باز شدن نوار Charms فشار دهید.

3. گزینه  Settings > Options را انتخاب کنید.

4. روی Always show address bar and tabs سوئیچ کنید.


منبع ghacks

علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید