نکات و ترفندهای کامپیوتر که هر کسی باید بلد باشد قسمت سوم

نویسنده :
تعداد بازدید :9,488

در گذشته قسمت اول و دوم از “نکات و ترفندهای کامپیوتر که هر کسی باید بلد باشد” در کانال قرار داده شد و امروز با سومین قسمت از این مقاله در خدمت شما خوانندگان عزیز هستیم.

ترفند های وبگردی

اضافه کردن خودکار www. و .com به یک آدرس. شما می توانید در عوض قرار دادن این دو زوج برای هر آدرس از آنها صرف نظر کنید و تنها اسم سایت را بزنید و سپس CTRL + Enter را فشار دهید تا این دو به آن اضافه شوند. همچنین با دکمه های CTRL + Shift + Enter به جای .com پسوند .net وارد می شود.

پرش به نوار آدرس. راه های زیادی برای رفتن به نوار آدرس در مرورگرتان وجود دارد. کافیست یکی از دکمه های CTRL + L و یا F6 و یا ALT + D را فشار دهید تا به نوار آدرس بروید.

استفاده از وبگردی خصوصی. واضح است که با استفاده از cookies و history تمام کارهایی که در اینترنت انجام می دهید، ذخیره می شود اما مرورگر ها حالتی به نام وبگردی خصوص دارند که رد پایی از شما باقی نمی گذارند. برای رفتن به این حالت در کروم، CTRL + Shift + N و در فایرفاکس، CTRL + Shift + P را فشار دهید.

چرخش بین تب های باز. شما می توانید با استفاده از CTRL + TAB به تب بعدی بروید که این راه سریعتر از این است که با موس تب مورد نظر را کلیک کنید. همچنین با استفاده از CTRL + یک عد از 1 تا 9 می توانید به تب 1 تا 9 بروید.

ترفندهای مدیریت فایل

تغییر نام سریع یک فایل. کلیک راست و انتخاب تغییر نام، خیلی کارآمد نیست. شما می توانید برای تغییر نام یک فایل F2 را فشار دهید.

تغییر نام دست جمعی فایل ها در ویندوز. برای تغییر نام دست جمعی فایل ها در ویندوز نیاز به هیچ ابزار خاص نیست. تنها کافیست فایل هایی که میخواهید نامشان تغییر کند را انتخاب کنید و سپس F2 را فشار دهید و نام دلخواه خود را تایپ کنید. تمام فایل ها نامشان به نام انتخابی شما به علاوه پسوند (1), (2) و … تغییر می کند.

انتخاب دسته جمعی فایل ها با استفاده کیبور. برای انتخاب کردن یک دسته از فایل ها کافیست که SHIFT را همراه با یکی از کلید های جهت نما فشار دهید. همچنین می توانید SHIFT را همراه با Page Down و Page Up فشار دهید تا یک گروه گنده تر انتخاب شود.

دیگر قسمت ها را ببینید:

نکات و ترفندهای کامپیوتر که هر کسی باید بلد باشد قسمت اول

نکات و ترفندهای کامپیوتر که هر کسی باید بلد باشد قسمت دوم

نکات و ترفندهای کامپیوتر که هر کسی باید بلد باشد قسمت چهارم


منبع techspot

علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.
  1. کوروش
   پاسخ توسط کوروش :

   عزیزم این هایی که شما فرمودی رو که همه میدونند لطفا ترفندهای حرفه ای تری رو بیان کنید تا همگی استفاده کنیم.
   ممنون

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید