خودرو ها از چند سال دیگر با هم دیگر صحبت می کنند

نویسنده :
تعداد بازدید :3,851
زمان آن رسیده است که فیلم ها تخیلی به حقیقت تبدیل شود. محققان آلمانی به موفقیت بزرگی در زمینه ارتباط برقرار کردن خودروها با یکدیگر و همچنین درک علائم راهنمایی توسط خودرو ها دستیافتند.
فناوری جدید  ” car-to-x” می تواند به راننده در مورد خطرات و دیگر مسائل هشدار دهد به عنوان مثال یک ترافیک سنگین را به راننده خبر می دهد و یا در صورتی نزدیکی بیش از حد به یک خودرو دیگر به شما اخطار می دهد.
 

این تحقیقات توسط یک کنسرسیوم از خودرو سازان معروف جهان انجام می شود که در آلمان قرار دارد و شرکت دیملر سازنده مرسدس بنز و … هم در این کنسرسیوم حضور دارد.

این کنسرسیوم امکانات لازم برای تست این فناوری را دارد و تا کنون با بیش از پانصد راننده و در مسیر طولانی، این فناوری را مورد آزمایش قرار داده اند و به گزارش این کنسرسیوم می توانید انتظار داشته باشید در سال 2015 ماشین ها بتوانند با یک دیگر صحبت کنند.

تجهیزات نصب شده بر روی این ماشین ها، تصاویر و صداها را به این دستگاه می فرستند و در نهایت این دستگاه اطلاعات و هشدار ها را از طریق یک نمایشگر که روی داشبورد نصب شده است، به راننده ارائه می دهد.

شرکت آئودی همچنین راه های دیگری را برای هشدار دادن به راننده مثل لرزیدن فرمان و … را تست کرده است.


علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.
 1. Aref
  پاسخ توسط Aref :

  درود دوست عزیز سرویس شبکه های Vanet همین کار رو میکنه دیگه حدود ۶ یا ۷ سال هم هست که این پروژه درحال اجراست. و درحال حاضر هم استفاده میشه.
  =======
  نظر قبلی اشتباه کوچیکی داشت که چون ویرایش نبود مجبور به ارسال مجدد شدم.
  عذرمیخوام

 2. Aref
  پاسخ توسط Aref :

  درود
  دوست عزیز سرور Vanet همین کار رو میکنه دیگه
  حدود 6 یا 7 سال هم هست که این پروژه درحال اجراست.
  و درحال حاضر هم استفاده میشه.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید