خاطرات خود را دانلود کنید و بعدا بازیابی کنید!

نویسنده :
تعداد بازدید :4,050

آیا بشر امکان آپلود و ذخیره خاطرات خود را همانند داده های دیگر درکامپیوتر خواهد داشت؟ به گفته دانشمندان این در دهه های آتی امکان پذیر خواهد شد و می توانیم با استفاده از روش هایی خاطراتمان را ذخیره و در آینده آنها را باز یابی کنیم. این نوع ادغام بین تکنولوژی کامپیوتر و مغز انسان بخاطر یافته های جدید عصب شناسان است که بخوبی با علم کامپیوتر و هوش مصنوعی می توان آن را پیاده سازی کرد.

 Ted Berger عصب شناس دانشگاه Southern California گفت،”این مساله در حال حاظر خارج از توانایی هایمان است اما  ما درحال تلاش برای یافتن راهی هستیم تا به روشی برای برگرداندن ویژگی های مغز دسترسی یابیم.”

Bergerm و Sam Deadwyler با نصب حافظه در مغز موش ها و شبیه سازی بخش های مشخصی از هیپوکامپ با سیگنال های الکترونیکی سعی در یافتن اطلاعات جدید در این باره دارند.

Berger گفت ما قادریم در اثر بلاک کردن حافظه، هیپوکامپ را غیر فعال کنیم و سپس بطور الکتریکی بخش خاصی را برای ایجاد حافظه جدید شبیه سازی کنیم. ما نشان دادیم که این شیوه در میمون ها و موش ها کار می کند و فکر می کنیم که میتوان این را روی انسان ها نیز پیاده کرد. در موسسه  Massachusetts گروهی توسط Ed Boyden برای ساخت ابزار جدید برای کاوش مغز ایجاد شده است.

امسال، Boyden و همکارانش پروتئین جدیدی را در جلبک ها کشف کردند که قادر است نور را به برق تبدیل کند. وقتی این پروتئین با نام channelrhodopsin در نورون های خاص معرفی می شوند، به آنها اجازه می دهد تا بوسیله نور را ه اندازی شوند. الگوها می توانند بصورت ضرب های الکتریکی تفسیر شوند و سپس ترسیم شوند.

با استفاده از این پروتئین با نور می توان نورون ها را خاموش و روشن کرد. Boyden امیدوار است که بتوان بزودی یک سویئچ روشن و خاموش برای سلول های مغز ایجاد کرد. که میتواند یک امتیاز بزرگ برای بیماران با اختلالات مغزی باشد.

Boyden گفت، کار قبلی مان خاموش کردن نورون ها در مغز بود. ما قادریم الگوهای فعال را به عقب برگردانیم و نتیجه را ببینیم. یک مشکل برای کپی کردن و آپلود کردن یک مجموعه کامل از حافظه انسان وجود دارد. بنظر می رسد که زمانی که درحال استفاده از خاطرات نیستند، خاطرات شما نا پدید می شوند.


منبع discovery

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید