تبلت های ویندوز 8 ، رکورد فروش 3 میلیون دستگاه در سه ماهه نخست سال را زدند

نویسنده :
تعداد بازدید :2,578

مایکروسافت و همکارانش ، بر طبق گزارشات تجزیه و تحلیل استراتژیک ، رکوردی در بازار ثبت کرده اند.

تبلت های ویندوز 8 (شامل ویندوز آر تی) ، 7.5% از سهم بازار جهانی تبلت در سه ماهه نخست سال را از آن خود کرده اند.

Neil Shah ، تحلیلگر استراتژیک ، در پاسخ به سوالی که از طریق ایمیل از وی پرسیده شده بود گفت: “تولید کنندگان کامپیوتر ( شامل مایکروسافت ) 3.4 میلیون دستگاه را در سه ماهه ابتدایی سال 2013 ، طی یک تغییر 7.5 درصدی در مالکیت این بخش بازار ، فروخته اند “

اما تحقیق در بازار نشان از این است که میتواند شرایط بهتر از این نیز باشد

وی طی بیانیه ای گفت: “توزیع بسیار محدود است و نرم افزارهای تراز بالا کم هستند ، بازار نیز در شرایط سردرگمی به سر میبرد و تمامی محموله ها با تاخیر ارسال میشوند “

در کل فروش جهانی تبلت ها در سه ماهه نخست سال 2013 ، 40.6 میلیون دستگاه فروخته اند که یک افزابش 117% از مقدار 18.7 میلیون دستگاه در سه ماهه نخست سال 2012 را نشان میدهد.

Ipad اپل ، بیشتری سهم را دارد ( طبق نمودار پایین) که با فروش 19.5 میلیون دستگاه ، 48.2 درصد از بازار را در اختبار دارد ، اما این مقدار نسبت به سهم 63% آن در سال گذشته ، کاهش داشته است ؛ علی الخصوص به دلیل سوددهی بخش اندروید که سهمی از بازار را در دست گرفته است.

اندروید 43 درصد از بازار را در اختیار دارد که نسبت به مقدار 34% سال گذشته ، افزایش نشان داده است

 Preliminary Global Tablet Operating System Shipments and Market Share in Q1 2013.

فروش اولیه تبلت در سه ماهه نخست سال 2013 بر اساس سیستم عامل


علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید