The New Ipad – Samsung Galaxy Note 8 و دیگر محصولات با نام های مضحک

نویسنده :
تعداد بازدید :13,412

به نظر شما : چطور ، باهوش ترین و ثروتمندترین شرکت های دنیا ، نمی توانند نامی چشمگیر و خیره کننده روی محصولاتشان بگذارند؟

“آیپد جدید” با آیپد دو اشتباه نگیرید . در حقیقت آیپد جدید همان آیپد 3 است . فقط اپل این نام را بر آن نگذاشت و در بازار نیز این نام استفاده نشد ؛ به جای آن در بازار حرف R در نام iPad with Retina display به جای حرف D به شکل بزرگ قرار داده شده است.

از من نپرسید چرا.

در حالی که آیپد با صفحه رتینا جدیدتر از آیپد 2 است ، بدون شماره مدل عرضه شده است ؛ همین طور آیپد مینی. من به این نکته پی برده ام که زمانی که آیپد مینی جدید عرضه شود ، اپل به فروش مدل قدیمی با قیمت پایین تر ادامه خواهد داد. که حدس من این است که نام دستگاه جدید آیپد مینی 2 یا آیپد مینی با صفحه رتینا خواهد بود

به جهنم نام گذاری خوش آمدید!

بعد از iPhone 5 چه دستگاهی خواهد آمد؟ iPhone 5s شاید؟ یا iPhone 6 ؟ آیا واقعا فرقی میکند؟

و آیا با سیستم عامل Ios7 عرضه خواهد شد؟

با اینکه نحوه نام گذاری محصولات اپل مشخص نیست ، اما این بدترین نامی نیست که انتخاب میکنند.

کدام بهتر است؟ HTC One یا  HTC First ؟ چطور ممکن است که HTC همزمان چند مدل یک عرضه کند؟! ، شما کدام یک را ترجیح میدهید؟!

HTC One

HTC One S

HTC One SV

HTC One V

HTC One X

HTC One X+ (باور کنید این نام رو من نساختم)

من قصد ندارم که از عصبانیت به نسخه های گیج کننده و قیمت هایشان حمله کنم  ؛ مثل محصولات آفیس مایکروسافت “Premium,” “365,” “Enterprise,” Mid-Sized Business” که اینها بخشی از نام هایشان هستند!

تکنولوژی برای کمک به ما ایجاد شده ، در غیر این صورت به ما تعلق ندارد. تکنولوژی با نامی گیج کننده ، مورد شک قرار میگیرد ، اگر نمیتوانید نام مناسبی انتخاب کنید ، چه اشتباهات دیگری را در مورد آن انجام داده اید؟!

سامسونگ را درنظر بگیرید. حداقل شش مدل متفاوت Galaxy را در هر فروشگاهی پیدا میکنید.حتی چندین Galaxy nexus پیدا خواهید کرد . به عبارت دیگر ، برند galaxy اکنون اساسا بی معنی است.

اگر با من موافق نیستید به این سوال پاسخ دهید  ، کدام Galaxy مناسب شماست؟ SIII یا NoteII ؟ آیا تا الان سعی کرده اید؟

همچنین خطی از تبلت های Galaxy داریم

آیا Galaxy Note 8 چهار برابر بهتر از NoteII است؟! . صبر کنید ، آیا Galaxy Note بعدی نسخه 10.1 یک 10.2 خواهد بود؟

آیا شرکت ها نام ها را از کلاهشان بیرون میکشند؟

اگر نه ، نوکیا چقدر در بخش تبلغات هزینه کرد که Lumia 820 را به عنوان “بهترین گوشی همه کاره ما ” بشناسد؟ آیا این هزینه بیشتر یا کمتر از Lumia 920 بود که “جذاب ترین گوشی ما” نام گرفت؟

فقط در آمریکا ، مدل های Lumia  710, 800 810, 820, 822, 900 و 920 وحود دارد. امیدوارم منظورم را درک کنید. جدای از ارزش و توانایی هر تلفن ؛ بر طبق سایت نوکیا ؛ Lumia 900 از 0.01$ قابل تهیه است در حالی که Lumia 800 از 562.72$.

چرا؟ به نظر برعکس نمیرسه؟!

وای نه ، من حتی سعی کردم که یکی از این 14 مدل بلک بری که مناسب خودم باشد را انتخاب کنم

آیا این شرکت ها اصلا توجه میکنند؟ ممکن است زمان ساده تر کردن برخی برند ها ، برای نشان دادن حس و فهم در بازار رسیده باشد.


علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید