4 روش پنهان کردن پیام های محرمانه در تصویر

نویسنده :
تعداد بازدید :5,645

فرق بین حریم خصوصی و محرمانه بودن چیست؟ حریم خصوصی زمانی استفاده می شود که شمایک چیزی دارید و همه از وجود آن خبر دارند ولی امکان استفاده از آن را ندارند بطور مثلا اگر شما یک کارت اعتباری داشته باشید دیگران از وجود آن خبر دارند ولی تا زمانی که شماره آن را نداشته باشند نمیتوانند از آن استفاده کنند اما در محرمانه بود این چنین نیست یعنی هیچ کس نه از وجود آن خبر دارند و نه میتوانند به آن دسترسی یابند. پیام های محرمانه از زمانی ایجاد شد که یک فرد برای رساندن یک پیام کشته شد. از روشهای قدیمی می توان به خالکوبی کردن پیام روی سر افراد یا پوشاندن پیام بوسیله موم و قورت دادن آن و یا استفاده از نوشته های نامرئی (اگر متولد دهه 50 تا 70 باشید حتما نوشتن روی کاغذ با آب لیمو را بخاطر دارید!) را نام برد.

علم پنهان کردن پیام ها روی کاغذ را پنهان نگاری می نامند، و اگر در عکس دقت کنید شما نمیتوانید متوجه چیزی شوید مگر اینکه از طریق پسورد یا ابزار های مشخص بتوانید پیام مورد نظر را نمایش دهید. اگر به این نوع پیام های محرمانه علاقه مندید در زیر آموزش 4 روش آن آمده است.

روش DIY
اگر جزو کسانی هستید که میخواهید همه چیز را مال خود کنید DIY می تواند بشما کمک کند. ممکن است بارها برای یافتن یک تصویر مناسب برای پنهان کردن پیامتان درون آن تلاش کنید اما بخاطر داشته باشید که یک تصویر ساده نقاشی شده در MS Paint بهتر از هر چیز دیگری است. این روش را از روی WikiHow یافتم، در این روش براحتی میتوانید دو فایل (یک فایل تصویری و یک فایل متن)را با هم ترکیب کنید و در آخر تصویر انتخابی مثل نمونه اولیه و بدون هیچ تغییری نمایش داده می شوند، و درصورتی که بدانید بکجا باید نگاه کنید می توانید متن را نیز بیابید. این روش برای کاربران ویندوز است.
ابتدا یک فایل BMP را به هر روشی که مایلید بسازید، میتوانید یک تصویر ساده را کشیده و آن را بصورت BMP ذخیره کنید.

hide messages in pictures

سپس فایل متنی خود را در نوت پد و یا هر برنامه مشابه دیگری بسازید و آن را با فرمت TXT ذخیره کنید. حال Command Prompt را باز کنید و دستور زیر را تایپ کنید!

copy “<image file path>” + “<text file path>” “<new image path>”

secret messages in pictures

اگر روی این تصویر کلیک کنید فقط تصویر را خواهید دید ولی در صورتیکه بدانید با چه عکسی روبرو هستید، با باز کردن آن در نوت پد می توانید پیام محرمانه تان را ببینید.

secret messages in pictures

Mozaiq
Mozaiq سرویسی است که در ایجاد و خلق تصاویر ریز و بسیار کوچک موزائیک کمک می کند.
از طرف دیگر میتواند یک روش کارآمد برای ایجاد پیام های محرمانه را به شما ارائه دهد، که با استفاده از آن میتوانید براحتی و بسرعت یک فایل متنی را بصورت یک تصویر رمزنگاری کنید.
secret messages in picturesیک خبر خوب برای کسانی که حوصله گشتن و یافتن یک تصویر مناسب را ندارند سرویس Mozaiq بهترین گزینه است چرا که بطور تصادفی یک تصویر را برای پنهان کردن متن انتخاب می کند و شما فقط باید متن و یک رمز برای رمز گشایی را به آن اضافه کنید.
hidden messages in imagesتصویر را در رایانه تان ذخیره کنید و به هر کسی که می خواهید بفرستید. برای رمز گشایی آن باید تصویر را در صفحه رمزگشایی Mozaiq آپلود کنید و سپس رمز را وارد نمایید و در نهایت متن محرمانه تان را خواهید دید.
hidden messages in imagesMobileFish
MobileFish یکی از سایت های قدیمی است که برای طراحی، توسعه،بازی و وسایل بکار میرود که سرویس پنهان نگاری را نیز ارائه می دهد.

hidden messages in images

ابتدا تصویر را به سایت مورد نظر آپلود کنید سپس مشخص کنید که فایل متنی تان از نوع پیام های محرمانه ست و یا یک پیام ساده است. بعد از آپلود فایل متنی یک رمز را برای آن انتخاب کنید.
در آخر میتوانید فایل تصویری جدیدتان را از طریق یک لینک دانلود کنید.
برای رمز گشایی فایل متنی تان میتوانید آن را آپلود کرده و با وارد کردن رمز پیام محرمانه تان را در کادر مربوطه به پیام محرمانه ببینید و یا از طریق لینک موجود در صفحه آن را دانلود کنید.
Secretbook (کروم)
Secretbook یک extension جدیدی است که کروم برای پنهان کردن پیام ها در عکس های فیس بوک تان برای شما عرضه کرده است و در صورت داشتن رمز می توان آن را رمز گشایی کرد. بعد از نصب این extension باید صفحه فیس بوک را ریفرش کنید و با استفاده از کلیدهای کنترلی ctrl+alt+a یک پیام متنی را ایجاد کنید

بعد از اینکه شورت کات را زدید پنجره ای که در تصویر بالا می بینید باز می شود، جایی که شما باید یک عکس و یک فایل متنی و همچنین رمز را انتخاب کنید. می توانید فایل را دانلود و در فیس بوک آپلود کنید. برای رمزگشایی فایل می توانید با فشردن کلید های ctrl+alt+a و وارد کردن کلمه رمز، متن مربوطه را ببینید.

hide messages in pictures

روشهای دیگر؟
S-Tools for Windows و iSteg for Mac ابزارهای دیگری برای رمزگذاری پیام ها می باشند. و اگر دنبال نرم افزارهایی برای انجام این کار در رایانه تان هستید این دو نرم افزار انتخاب مناسبی هستند.

منبع


کانال را در گوگل محبوب کنید