یافتن آی دی پست، دسته، برچسب یا کاربر در وردپرس

نویسنده :
تعداد بازدید :40,020

هنگامی که شما با وردپرس کار می کنید ممکن هست با مواردی برخورد کنید که نیاز به آی دی پست، دسته، برچسب یا کاربر داشته باشید. فرضا می خواهید یک دسته را در صفحه اول نمایش ندهید یا از یک افزونه استفاده می کنید که آی دی پست مورد نظر را باید در آن وارد کنید. آی دی یک عدد منحصر به فرد است که با کمک آن می توان یک آیتم را در بانک اطلاعاتی شناسایی کرد. در این مقاله ما نحوه یافتن آی دی پست، دسته، برچسب یا کاربر در وردپرس را توضیح خواهیم داد.

نحوه پیدا کردن آی دی یک نوشته یا صفحه در وردپرس

ابتدا وارد صفحه مدیریت وردپرس خود شوید، سپس به قسمت نوشته ها رفته و نوشته ای را که می خواهید آی دی آن را بدانید را ویراش کرده. اکنون در نوار آدرس مرورگرتان آدرسی شبیه عکس زیر می بینید که عدد مشخص شده در عکس همان آی دی شما است.

Finding a page or post id in WordPress

با همین روش می توانید آی دی برگه مورد نظر هم پیدا کنید.

پیدا کردن آی دی برچسب یا دسته بندی در وردپرس

این کار به سادگی پیدا کردن آی دی یک پست است. به عنوان مثال برای پیدا کردن آی دی یک دسته به قسمت نوشته ها >> دسته ها رفته  و در آنجا دسته مورد نظر را ویرایش کنید. حال در نوار آدرس مرورگرتان می توانید آی دی آن را ببینید.

finding category, terms, and tags ID in WordPress

توجه داشته باشید که فرقی نمی کند یک برچسب باشد یا دسته؟ در هر دو حالت شماره آی دی برای پارامتر post_tag قرار می گیرد.

پیدا کردن آی دی یک نظر در وردپرس

برای اینکار به قسمت نظرات رفته و نظر مورد نظر را ویرایش کرده. اکنون قادر هستید، آی دی نظر مورد نظر را در نوار آدرس مرورگرتان ببینید.

how to find comment ID in WordPress

پیدا کردن آی دی یک کاربر در وردپرس

برای این کار به قسمت کاربران رفته و کاربر مورد نظر را ویرایش کرده. حال آی دی آن کاربر را در نوارد آدرس مرورگرتان خواهید دید.

Finding user id in WordPress


علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.
  1. کیاوب
    پاسخ توسط کیاوب :

    سلام آیا میشه آی دی صفحات رو به شکلی تغییر داد که به غیر از عدد حرو انگلیسی هم اول یا آخر یا وسطش داشته باشه؟؟
    مثلا t25485rg

    برای یک سایت املاک وقتی هر ملک توسط کاربر منتشر میشه به طور اتومات از وردپرس آی دی میگره و توی پروفایل کاربر هم این آی رو نشون میده که من نیاز دارم کاربر از روی عدد نفهمه که تا الان چنتا ملک روی سایتم ثبت شده و این اعداد به ترتیب نباشن

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید