کنفرانس I/O 2013 گوگل : چه انتظاراتی در مورد بازی، عینک و … میرود

نویسنده :
تعداد بازدید :1,905

کنفرانس I/O گوگل ، یکی از بزرگترین رخداد های سال است – و اواخر این هفته ، روز چهارشنبه، طی یک سخنرانی 3 ساعته ،در سان فرانسیسکو مجددا برگزار می شود. این کنفرانس سالانه در ظاهر برای توسعه دهندگان برگزار میشود. توسعه دهندگان یک دوره سه روزه در مورد چگونگی ساخت اندروید ، کروم و میزبانی دیگر محصولات و سرویس های گوگل خواهند گذراند ، رئیس جدید بخش موبایل گوگل Sundar Pichai ، قبلا در گفتگو با مجله Wired گفته بود که رویداد امسال ، مانند سالهای پیش روی محصولات مصرفی متمرکز نخواهد بود.همچنین صحبت زیادی در مورد عرضه و معرفی محصولات یا سیستم عامل های جدید نخواهد شد. ، البته ممکن است این چنین باشد ، اما ما همچنان انتظار داریم که نطق اصلی مراسم روز چهارشنبه پر از اخبار محصولات جدید باشد.
معرفی های بزرگ در مراسم I/O به یک سنت برای این شرکت تبدیل شده است. در سال 2011 ، اولین کروم بوک معرفی شد. سال گذشته ، گوگل اولین نمایش عمومی از عینک خود را به شکل livestreamed skydive روی سقف مرکز Moscone به معرض دید حاضرین در آورد و این نمایش را دوبار تکرار کرد. امسال ، حدس زده میشود که بیشتر روی نرم افزار ها متمرکز شده باشند ، شامل پیام رسانی ، نقشه ها ، تلویزیون گوگل و نسخه بعدی اندروید. اما به هر حال از مشاهده یک یا دو معرفی سخت افزاری نیز متعجب نخواهیم شد.
در آستانه این همایش ، ما یک تیم کامل در محل I/O مستقر کرده ایم که با یک وبلاگ زنده ، داستان ها ، تصاویر و فیلم هایی از مراسم را برای شما به نمایش خواهیم گذاشت. تا آن زمان ،شما را به مشاهده راهنمای کلی از بزرگترین معرفی هایی که انتظار آنها را میکشیم ، دعوت میکنیم.
اندروید 4.3 همچنان پر از رمز و راز است

اندروید 4.3 : در حالی که گزارشات میگویند که اندروید 5.0 ( با اسم رمز احتمالی کیک لیمویی ) هنوز درمرحله توسعه قرار دارد ، هنوز باید انتظار یک ضمیمه بروزرسانی مرحله ای جیلی بینی داشته باشیم. اندرید 4.3 که اطلاعات آن از طریق یکی از سرور ها فاش شده بود ؛ گفته میشود در نهایت از بلوتوث نیازمند انرژی کم (BLE) و OpenGL برای سیستم های تعبیه شده پشتیبانی کند. BLE طراحی شده است تا عمر باطری دستگاه های موبایلی که به لوازم جانبی مانند بلندگو ها و ساعت های هوشمند وسط هستند را افزایش دهد. اینها ، ویژگی هایی هستند که به نظر میرسد بخشی از نسخه 4.3 باشند. مطمئنا لیست کوتاهی خواهد بود. این بروز رسانی احتمالا بیش از این موارد اشاره شده خواهد بود ، اما گوگل تا کنون توانسته است اکثر آنها را مخفی نگه دارد.

مرکز بازی برای اندروید : سرویس های گوگل پلی در هفته اخیر فاش شدند ، که این سرویس ها ، نشان دهنده جانشین شدن اندروید به جای مرکز بازی های IOS خواهد بود. این مرکز شامل مجموعه ای از سرویس ها ، شامل امتیازات ، چت در حین بازی ، یافتن همبازی ، سرفه جویی در حجم هنگام همگام سازی و لیست افراد برتر خواهد بود. همچنین این سرویس به نظر میرسد با نرم افزار MyGlass گوگل ادغام شود. این شرکت اخیرا یک مدیر طراحی بازی استخدام کرده است.

آینده نرم افزار های وب گوگل : سال گذشته، گوگل موفق شد Enyo اچ پی را بدست آورد. Enyo یک فریم ورک بر پایه Html5 است که برای پدهای لمسی عرضه شده است. برای امسال خبرهایی از طرف گوگل شنیده می شود که تیم Enyo، موتور رندری را ساخته است که باعث افزایش سرعت وب می شود و حدس زده می شود که گوگل قصد دارد برنامه هایی مثل گوگل مپ و جی میل را بر پایه این موتور جدید، بازنویسی کند.

پیام رسانی : بیشترین پچ پچ ها از طرف گوگل مربوط سرویس جدید پیغام رسان گوگل موسوم به بابل است که رقیب iMessage به حساب می آید. این مسنجر به صورت کراس پلت فرم می باشد و می تواند پیام ها را بین اندروید، کروم، IOS، گوگل پلاس و جیمیل، همگام سازی کند. این پیغام رسان می تواند تهدید برای برنامه هایی مثل WhatsApp باشد.

تلویزیون گوگل : گوگل به ما نگفته است از تلویزیون هوشمندش چه انتظاراتی می شود داشت، اما به نظر من تلویزیون هوشمند گوگل، فوق العلاده خواهد بود. من که بی صبرانه منتظر خبرهای جدیدی در این مورد هستم.

و در مورد محصولات جدید چه ؟ : بر خلاف سال گذشته، ما شایعات معتبری در مورد محصولات جدید شنیدیم. ما زمزمه های از Nexus 4 با LTE، یک تبلت بهبود یافته  Nexus 7، و حتی یک ساعت هوشمند بر پایه سیستم عامل اندروید. بعضی ها هم در مورد بازگشت Nexus Q خیالبافی می کنند.


علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید