چگونگی ادغام فایرفاکس با فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی

نویسنده :
تعداد بازدید :6,755

شاید تا بحال متوجه نشده باشد ولی نسخه های جدید فایرفاکس شامل Social API هستند که قابلیت ادغام شبکه های اجتماعی را با مرورگر تان میدهد .با این سروریس جدید شما قادرید در هر زمانی در وب به شبکه های اجتماعی دسترسی داشته باشد . این ویژگی اضافه شده ممکن است شمارا بیاد Flock بیندازد . Flock یک مرورگر اجتماعی بود که نتوانست انتظارات را براورده کند و یک تجربه ناموفق برای فایرفاکس بود . اما Social API بعنوان یک ویژگی انتخابی به مرورگر فایرفاکس اضافه شده است و این یعنی شما به انتخاب خود میتوانید آن را فعال و یا غیر فعال کنید .
Social APIچیست؟
Social API اجازه ثبت نام سایتهای اجتماعی را می دهد و سپس این وب سایت ها با مرورگر شما ادغام شده و تمام فعالیت ها مربوط به این شبکه های اجتماعی در مرورگر شما در هر زمان که بخواهید قابل رویت است .Social API در مرورگر کروم نیز پشتیبانی می شود .برای نصب آن نیازی به ری استارت کردن مرورگر خود ندارید و بلافاصله بعد از فعال کردن Social API میتوانید از آن استفاده کنید .
چگونه نصب میشود؟
اگر از نسخه های جدید فایرفاکس استفاده میکنید کافی است تا به صفحه سرویس مورد نظر رفته و روی Turn On کلیک کنید، سرویس فورا در مرورگرتان فعال میشود و برای غیر فعال کردن و یا حذف آن از مرورگرتان نیز میتوانید از دکمه ای که در مرورگرتان بعد از فعال کردن سرویس ایجاد میشود استفاده کنید .

کدام سایتهای اجتماعی از آن استفاده میکنند؟
این سرویس از نسخه فایرفاکس17 ارائه شده که در آن زمان Facebook تنها شبکه اجتماعی موجود بود . ولی امروزه و از نسخه فایرفاکس 21 تمام شبکه های اجتماعی مانند،Facebook Messenger، Mixi، msnNOW و Cliqz میتوانند از این سرویس استفاده کنند .

باتوجه به خبرهای رسیده این ویژگی جدید قرار نیست محدود به شبکه های اجتماعی باشد و موزیلا قصد دارد که دامنه فعالیت های آن را گسترش داده و قابلیت ادغام همه سرویسها مانند ایمیل، موسیقی و دیگر سرویسهای آنلاین را در این ویژگی جدید قرار دهد .

منبع


 1. امین
  پاسخ توسط امین :

  دوستانی که میگن کروم یا اپرا هیچی نمیدونن از مرورگرها
  بهترین مرورگر از نظر امنیت فایر فکس هستش
  گرچه گاها سرعتش خوب نیس

 2. ناشناس
  پاسخ توسط ناشناس :

  اگر فایرفاکس را در دست راستم،کروم را در دست چپم قرار دهید و اینترنت اکسپلورر را در حلقم فرو کنید،از اپرا دست نمی کشم!

 3. پیمان
  پاسخ توسط پیمان :

  شما که اطلاعاتی راجب مرورگر ها ندارید برای چی نظر می دید؟ 👿
  الان بهترین مرورگر طبق آمار فایرفاکس هست
  سریع، مطمئن و کاربردی 😯

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید