چگونه به جی میل کوچ کنیم.

نویسنده :
تعداد بازدید :4,911

اگر هنوز از حساب های قدیمی ایمیل استفاده میکنید بهتر است که به جی میل مهاجرت کنید . چرا که جی میل دارای امکان فیلتر کردن؛ لیبل زدن، استفاده در مرورگرها و دستگاههای موبایل و… میباشد. از طرفی امن تر و قابل اعتماد تر است و افزونه های زیادی را در اختیار تان قرار میدهد .برخلاف تصور انتقال از ایمیل قدیمی تان به جی میل آنقدرها هم سخت نیست چرا که جی میل آن را برای شما آسان کرده است . پس اگر موافقید ابتدا به sign up for your free Gmail account رفته و حساب کاربری خود را ایجاد کنید . سپس به این آموزش برگشته و مراحل را دنبال کنید .

شما میتوانید تمام پیام های موجود در ایمیل قبلی تان ذا به جی میل آورده و در آن ذخیره کنید .
گام اول:ابتدا به Settings > Accounts رفته سپس زیر”Check mail from other accounts (using POP3)” روی “Add a POP3 mail account you own.”کلیک کنید .
گام دوم:آدرس ایمیل قدیمیتان را وارد کنید .
گام سوم:پسورد ایمیل قدیمیتان را وارد کنید .

گام چهارم:در مورد گزینه های زیر تصمصم بگیرید .

اگه میخواهید پیامها بعد از ورود به جی میل از سرویس میل قبلی تان پاک شود کادر مربوطه را تیک بزندید.
پیشنهاد میکنیم از SSL برای چک کردن پیام هایتان استفاده کنید چرا که از امنیت بیشتری برخوردار است و به امنیت شما در هنگام استفاده از شبکه هایWi-Fi عمومی کمک میکند .
میتوانید پیام های ورودی از ایمیل قبلیتان را لیبل بزنید .
آرشیو کردن پیام های رسیده در مدیریت اینباکس شما به شما کمک خواهد کرد

گام پنجم:روی دکمه Add Account کلیک کنید .
گام ششم: روی Yes در صورتی که میخواهید یک آدرس سفارشی برای اکانت تان تنظیم کنید کلیک کنید در غیر این صورت No را انتخاب کنید .
گام هفتم: هیستوری واکشی ایمیلتان را بررسی کنید تا از فرستاده شدن پیام ها به جی میل مطمئن شوید .پس به Settings > Accounts رفته زیر لینک Check mail from other accounts (using POP3) بر روی View history کلیک کنید .

بعد از ارسال پیام ها به ایمیلتان میتوانید آدرس حساب ایمیل قبلی تان را از روی جی میل پا کنید برای اینکار به Settings > Accounts رفته زیر لینک Check mail from other accounts (using POP3) روی delete در کنار اکانت مورد نظر کلیک کنید .

روش ارسال کانتکت ها
اگر تعداد اکانتهای ایمیلتان انگشت شمارند بهتر است بطور دستی اسامی را وارد کنید ولی اگر تعدادشان زیاد است باید از طریق فایل CSV به جی میلتان اضافه شوند .
گام اول:روی جی میل در گوشه سمت چپ کلیک کنید سپس Contacts را انتخاب کنید .
گام دول:روی Mor کلیک کرده سپس Import را انتخاب کنید .
گام سول:روی Choose file برای یافتن فایل CSV تان کلیک کنید سپس روی Import کلیک کنید .
وقتی ارسال پایان یافت جی میل تعداد کانتکت های ارسالی را اعلام میکند .بیاد داشته باشید که انتقال فایل های CSV در بعضی مواقع بخوبی انجام نمی شود و ممکن است همه کانتکت هایتان ارسال نشوند .بنابر این بهتر است یک کپی از آنها را بصورت پی دی اف یا پرینت داشته باشید.

منبع


 1. S0l1D M4N
  پاسخ توسط S0l1D M4N :

  یاهو زیاد هک میشه آخرین بار هم یه ایرانی هکش کرده بود.
  یاهو هم از SSL(secure socket layerاستفاده میکنه ولی فقط در صفحه ی لاگینش ولی گوگل توی تموم صفحه های خودش این گواهینامه رو داره.

  جیمیل چون امکانات بیشتری داره بهتره ولی ایرانی ها به یاهو عادت کردن و زیاد اون امکانات به دردشون نمیخوره :mrgreen:

  1. کسرا
   پاسخ توسط کسرا :

   به نظر منم امن تر هست
   من خیلی وقت هست آمدم جی میل
   تنها چیزی که از یاهو و هات میل یادمه ، اسپم هست
   همش اسپم میومد 😐

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید