چگونه اکستنشن های کروم را در اپرا نصب کنیم؟

نویسنده :
تعداد بازدید :4,502

به لطف یکی بودن موتور اپرا و گوگل کروم، کاربران اپرا می توانند بطور مستقیم از هزاران اکستنشن کروم استفاده کنند.  اگر به Chrome Web Store بروید، هیچ دکمه یا گزینه ای برای نصب آن اکستنشن در اپرا نمی بینید! پس اگر می خواهید از روش  نصب اکستنشن های کروم روی اپرا مطلع شوید ادامه این مقاله را در کانال، بخوانید.

چگونه می توان اکستنشن های کروم را در اپرا نصب کرد؟

برای این کار ابتدا باید یک اکستنشن که برای این منظور  طراحی شده است را دانلود کنید. Download Chrome Extension می توانید دکمه دانلود را  به Chrome Web Store برگردانید تا از این طریق بتوانید اکستنشن های موجود در آن را دانلود و نصب کنید.

نکته: بعضی از این اکستنشن ها  به خوبی روی اپرا کار می کنند اما تعدادی از آنها به نظر می رسد که با اپرا سازگار نباشند. ولی بعضی از آنها مانند، Turn off the Lights or Stylish و  Adblock Plus بخوبی روی اپرا کار می کند.

بعداز نصب این اکستنشن یک آیکن جدید به مرورگر اپرا اضافه می شود و در صورتی که بخواهید اکستنشن جدیدی را از روی فروشگاه  Chrome Web نصب کنید باید روی این آیکن کلیک کنید. اپرا بطور پیش فرض از نصب آن جلوگیری می کند و این موضوع را بصورت یک اعلان دربالای صفحه نمایش می دهد.

extension disabled opera

روی ok کلیک کنید و در مرورگر اپرا opera://extensions را باز کنید. در اینجا لیست اکستنشن های غیر فعال را نشان می دهد. با انتخاب install یک لیست از مجوز های دسترسی را خواهید دید. در اینجا دوباره روی install کلیک کنید. شما همچنین می توانید از آیکن x(ضربدر) برای حذف آن از اپرا استفاده کنید.

opera install extensions

با استفاده از این روش میتولنید به هزاران اکستنشن های Chrome Web Store دست یابید. شما همچنین می توانید از Opera add-ons نیز برای نصب اکستنشن ها استفاده کنید.

منبع


 1. عباس
  پاسخ توسط عباس :

  سلام
  آقا میشه یه زره شفاف تر توضیحبدید من هرکاری کردم نشد
  من دانلود میکنم یه فایل crx به من میده باید چیکارکنم نصب نمی شه رو اپرا
  لطفا راهنمایی کنید؟

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید