چگونه از کامپیوتر خود مراقبت کنید قسمت دوم

نویسنده :
تعداد بازدید :4,169

در گذشته قسمت اول از “چگونه از کامپیوتر خود مراقبت کنید” در کانال قرار داده شد و امروز با دومین قسمت از این مقاله در خدمت شما خوانندگان عزیز هستیم.

یکپارچه سازی کردن غیر ضروری

ویندوز بطور خودکار هارتان را در پس زمینه یکپارچه می کند پس بیشتر مردم نیازی به باز کردن Disk Defragmenter و یکپارچه کردن دستی هاردشان ندارند. ولی استثنائاتی وجود دارد، برای مثال اگر یک بازی حجیم را نصب کرده اید و بیشترین کارایی را بخواهید ممکن است نیازمند یکپارچه سازی قبل از انجام بازی باشید. بنابراین، در بیشتر مواقع یکپارچه سازی هارتان غیرضروری ایست. 

common pc errors

بکار بردن چند برنامه آنتی ویروس

شما باید فقط یک برنامه آنتی ویروس را روی کامپیوترتان نصب کنید. آنتی ویروس ها عمیقا در سیستم عامل نفوذ می کند و برنامه ها را قبل از اجرا شدن چک می کنند. اگر دو برنامه آنتی ویروس دارید و بخواهید این دو را همزمان استفاده کنید، آنها با هم تداخل ایجاد کرده و باعث آسیب کامپیوترتان می شوند. چراکه ممکن است همدیگر را بعنوان بدافزار تشخیص داده و مانع از کار یکدیگر شوند. پس فقط از یک برنامه آنتی ویروس استفاده کنید.

common pc errors

استفاده از برنامه های پاک کننده رجیستری یا “پاک کننده کامپیوتر ”

همه می خواهند به شما برنامه هایی برای بالا بردن سرعت کامپیوترتان بوسیله حذف فایل های موقت و پاک کردن رجیستری تان بفروشند. این نرم افزارها غیر ضروری و بسیار مضرند.

پاک کننده رجیستری نه تنها سرعت کامپیوترتان را زیاد نمی کند بلکه باعث آسیب رجیستری تان می شود. نرم افزار پاک کننده PC  که همه جا تبلیغ آن را می بینید هم نرم افزار غیر ضروری است. اگر می خواهید فایل های موقت را حذف کنید، می توانید از برنامه Disk Cleanup که در ویندوز هست یا ابزار رایگان CCleaner استفاده کنید.

common pc errors

انسداد جریان هوا

کامپیوترتان نیازمند خنک کننده مناسب است. بعلاوه برای اطمینان از مسدود نشدن  منافذ بوسیله گرد و خاک، باید از مسدود نشدن منافذ هوا مطمئن شوید. .همچنیناگر لپ تاپ دارید آن را به گونه ای روی تخت قرار ندهید که منافذ هوای آن بسته شود.

computer-case-fan-with-leds

نصب برنامه های خطرناک یا آزار دهنده

وقتی برنامه ای را روی کامپیوترتان نصب می کنید، باید هوشیار باشید. قابل اطمینان بودن برنامه را قبل از دانلود آن بررسی کنید. برنامه هایی که به نظر مخرب می آیند را نصب نکنید. هنگام نصب برنامه مراقب باشد که از نصب ابزارهای مرورگر و ابزارهای تبلیغاتی دیگر که باعث آزارتان می شوند، خودداری کنید. انواع فایلهایی که خطرناک هستند را بشناسید و هنگام اجرای آنها مراقب باشید. برای مثال اسکرین سیور دانلود نکنید چراکه می توانند حاوی ویروس باشند.

installing software

استفاده از کارت گرافیک قدرتمند

هر کسی سخت افزار قدرتمند را دوست دارد اما بیشتر مردم نیازی به داشتن آن ندارند. اگر می خواهید یک سیستم برای والدین تان تهیه کنید یا سیستم موجود را ارتقاء دهید از کارت گرافیک  های قدرتمند در آن استفاده نکنید زیرا بیشتر کارت های گرافیک قدرتمند برق زیادی مصرف می کنند در صورتی که شما نیازی به قدرت آن ندارید.

از سخت افزارهایی که برق زیادی مصرف می کنند، استفاده نکنید. برای مثال اگر از یک مانیتور CRT قدیمی استفاده می کنید، باید بدنبال تهیه یک مانیتور LCD بجای آن باشید چرا که ال سی دی ها برق کمتری مصرف می کنند.

dual-graphics-cards

 


منبع makeuseof

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید