چند روش برای زندگی تازه بخشیدن به هارد قدیمی تان!

نویسنده :
تعداد بازدید :7,437

به نظر میرسد که میزان ظرفیت ذخیره سازی هارد در مقابل تقاضای روز افزون مردم برای افزایش فضای ذخیره سازی بسیار کند است. اکنون ما به واسطه در دست قرار گرفتن فضای ذخیره سازی رایگان کلود به نقطه عطفی رسیده ایم. با این تغییرات به نظر میرسد که انقلابی در ذخیره سازی داده ها بوقوع پیوسته است. در این مقاله به شما درباره چگونگی استفاده بهینه از هارد قدیمی تان را می آموزیم.

مقدمه

در این مقاله بدون درنظر گرفتن اینکه از چه نوع هاردی استفاده می کنید نوشته شده است. ممکن است هارتان ساتا یا آی دی ای باشد(SATA or IDE)، ممکن است آن یک هارد درایور 3.5 از یک سیستم رومیزی یا یک هارد درایو 2.5 لپ تاپ باشد. یا شاید یک هارد هارد خارجی باشد.

restore old hard drive

نصب یک سیستم RAID

شایعات از مرگ سیستم های رومیزی خبر می دهند اما اگر هنوز از آنها استفاده می کنید یک سیستم RAID را راه اندازی کنید. بهترین کار استفاده از به عنوان mirror هارد اصلی است.. بنابر این چیزی که نیاز دارید یک هارد با اندازه هارد اصلی اتان است.

reuse old hard drive

اجرا با سیستم عامل جدید

آیا مایلید که یک بوت دوگانه داشته باشید و دو سیستم عامل را در کنار هم روی سیستم تان نصب کنید؟ بنظر عجیب و پیچیده می آید. اگر یک هارد یدکی دارید می توانید این کار را تجربه کنید.

شما دو گزینه دارید. اگر یک اسلات آزاد روی کامپیوتر رومیزی تان دارید، می توانید هارد یدکی تان را به آن متصل کنید و یک سیستم عامل جدید را روی آن نصب کنید. برای مثال می توانید ابونتو را در کنار ویندوز سون نصب کنید. اگر این اسلات وجود ندارد باید هارد یدکی تان را جایگزین هارد اصلی تان کنید و پس از نصب سیتم عامل مورد نظر خود از کار با آن لذت ببرید و اگر نظرتان عوض شد می توانید هارد اصلی را بجای خود بازگردانید.

شما همچنین بوت دوگانه دو سیستم عامل را می توانید روی یک هارد داشته باشید. برای این کار نیازمند یک پارتیشن جاگانه برای سیستم عامل دوم خود هستید.

reuse old hard drive

ایجاد یک هارد خارجی مفید

شما می توانید یک محفظه بگیرید که هارد داخلی تان را به هارد خارجی USB تبدیل می کند. کیس ها برای اتصالات SATA و IDE برای هارد های 2.5 و 3.5 موجودند. قیمت این کیس ها از ۲۵ هزار تومان شروع می شود و می توانید در بازار رضا آن را تهیه کنید.

ذخیره بک آپ ها

دقت کنید که هارد هر چه از عمر آن بگذرد امکان از بین رفتن اطلاعات روی آن بیشتر می شود. بنابر این نباید اطلاعات مهم تان را روی یک هارد قدیمی قرار دهید. بنابر این برای اطمینان می توانیدآن را روی یک هارد یدکی قرار دهید. برای اطمینان از اینکه داده های مهم تان در معرض از بین رفتن قرار نمی گیرند بهتر است یکی از بک آپ ها را در یک مکان جدا قرار دهید.

reuse old hard drive

ایمج گرفتن از سیستم

علاوه بر استفاده از درایو یدکی برای بک آپ گیری از داده ها می توانید از سیستم تان یک ایمیج بگیرید و یا از هارد سیستم تان یکی کپی بگیرید.

 تبدیل آن به مرکز رسانه ای (Media Center)

یک هارد یدکی با فضای کافی برای فایل های موسیقی و فیلم تان می تواند به عنوان مرکز رسانه ای کوچک شخصی تان باشد. شما نیازمند TV سازگار یا صفحه نمایشی خواهید بود و ممکن است مجبور به تبدیل هاردتان به فرمت FAT32 باشید.

restore old hard drive


منبع makeuseof

  1. مسعود
   پاسخ توسط مسعود :

   سلام
   این رو در نظر داشته باشید این مطلب ترجمه است و تیتر و محتوا از سایت اصلی گرفته شده است.

 1. ناشناس
  پاسخ توسط ناشناس :

  😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

  1. مسعود
   پاسخ توسط مسعود :

   عزیز بی انصاف نباشید. ترجمه کامل است.
   اینجا چند راهکار برای استفاده از هارد قدیمی اتان است نه توضیح انجام کاری

 2. علی
  پاسخ توسط علی :

  با تشکر از الهام…
  حین خوندن مقاله، انتظار داشتم در مورد راید کردن توسط دو هارد مشابه توضیح بیشتری بدید
  ممنون از لطف شما

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید