نمایش یا پنهان کردن متن در نوشته های وردپرس

نویسنده :
تعداد بازدید :35,494

گاهی اوقات شما نیاز دارید که قسمتی از نوشته هایتان را برای کاربر مخفی کنید و در صورتی که کاربر نیاز به خواندن آن داشت، می تواند با کلیک کردن روی “بیشتر”، آن مطلب را ببیند. این امکان کاربردهای مختلفی می تواند داشته باشد. مثلاً فرض کنید که یک صفحه پرسش و پاسخ دارید. شما می توانید پاسخ هر پرسش را مخفی کنید و کاربر با کلیک بر روی هر پرسش، پاسخ آن را ببیند.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه WP ShowHide است. این افزونه هیچ گزینه ای برای پیکربندی ندارد. تنها کاری که نیاز است شما انجام دهید استفاده از shortcode زیر است.

[showhide type=”post”]متنی که می خواهید مخفی شود[/showhide]

ShowHide toggle effect on text in WordPress posts

پس از استفاده از shortcode بالا باید متوجه متوجه نمایش متن پیشفرش “Show More” برای نمایش دادن متن اتان شده باشید. اما شما به راحتی می توانید این متن را تعویض کنید. مثلاً همان سیستم پرسش و پاسخ را فرض کنید:

[showhide type=”post” more_text=”سوال” less_text=”سوال”]
پاسخ
[/showhide]

WP ShowHide، گزینه های بیشتری را برای کنترل بر نحوه عملکردش دارد که در زیر گزینه های موجود و مقدار پیشفرض اش را مشاهده می کنید.

[showhide type=”pressrelease” more_text=”Show Press Release (%s More Words)” less_text=”Hide Press Release (%s Less Words)” hidden=”yes”]

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. منتظر نظرات شما در مورد این مقاله هستیم.


علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید