اندروید 5 ، برای استفاده در لپ تاپ ها بهینه می شود ؛ سامسونگ نیز قصد عرضه اولین دستگاه از این سری را دارد

نویسنده :
تعداد بازدید :2,699

به زمانی بازمی گردیم که اندروید به تبلت ها راه پیدا کرد ؛ در آن زمان این سیستم عامل برای این دستگاه ها مناسب نبود ،  اما شرکت هایی مثل سامسونگ ، به هر قیمتی این کار را انجام دادند. اولین تبلت های اندروید پر از ویژگی ها و برنامه هایی بودند که اصلا مناسب صفحات نمایش بزرگ نبود.حال به نظر میرسد مجددا سامسوگ قصد دارد چنین عملی را تکرار کند و لپ تاپی بر پایه اندروید ، قبل از عرضه اندروید نسخه 5.0 وارد بازار کند ؛ نسخه ای که پیش بینی می شود بهینه سازی هایی برای لپ تاپ ها به ارمغان بیاورد.

البته قبلا شنیده بودیم که لپ تاپ هایی با صفحه لمسی و سیستم عامل اندروید در راه هستند ، همچنین پیش بینی میشد که قیمت حدود 200 دلار داشته باشند ؛ ما با اندروید 4.2 روی یک لپ تاپ کار کرده ایم و به این نتیجه رسیده ایم که هنوز کارهایی برای اجرای دائمی روی چنین دستگاهی ، نیاز دارد. گفته میشود اندروید 5.0 با تاخیر عرضه خواهد شد ؛ این مسئله ممکن است ضربه ای مهلک به لپ تاپ های گوگل وارد کند که گفته میشد ، قرار است در سال جاری عرضه شوند.

تحلیلگر KGI ، Mingchi Kuo اعتقاد دارد که سامسونگ و دیگر تولیدکنندگان ، بدون توجه به زمان عرضه نسخه بعد ، پیش خواهند رفت و لپ تاپ های اندروید طی 3 تا 4 ماه آینده عرضه خواهد شد. ظاهرا تولید کنندگان به این مسئله اهمیت نمی دهند ، یا اینکه یادشان نمی آید که تولید تبلت اندروید قبل از بهبود نسخه اندروید برای این دستگاه ها ، چه آسیبی به اعتبار اندروید وارد کرد. حداقل اکنون این مزیت وجود دارد که ، زمان عرضه اندروید 5.0 ، ماه اکتبر یا نوامبر خواهد بود ، و  بر اساس سرعت عمل تولیدکنندگان در ارائه بروزرسانی ، فاصله بین عرضه سخت افزار و نرم افزار این لپ تاپ ها ، نباید خیلی طولانی شود


علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید