پنج ویژگی جدید در فایرفاکس 21

نویسنده :
تعداد بازدید :4,263

شش هفته از انتشار آخرین نسخه فایرفاکس یعنی نسخه 20 آن گذشته و هم اینک نوبت نسخه جدید از این مرورگر محبوب یعنی فایرفاکس ۲۱ است. در اینجا ما برجسته ترین ویژگی های فایرفاکس 21 را برای شما بازگو خواهیم کرد.

سه گزینه “پیگیری نکن”

فایرفاکس 21، قسمت “پیگیری نکن” را توسعه داده است و اکنون فراتر از یک چک باکس ساده اس که مشخص می کند تبلیغات دنبال شود یا خیر. هم اکنون برای این قسمت سه گیزینه اضافه شده است شامل “پیگیری کن”، “پیگیری نکن” و “فرق ندارد”.

گزارش سلامتی فایرفاکس

سرعت پایین فایرفاکس، همواره باعث ناراحتی کاربران فایرفاکس بوده است. اکنون قسمت جدیدی به فایرفاکس اضافه شده به اسم گزارش سلامتی فایر فاکس که با کمک این قسمت می توان سرعت مرورگر خود را بهبود داد.

پیشنهادات شروع به کار

یکی از مشکلات فایرفاکس دیر شروع به کار کردن ، برنامه است. برای کمک به بهبود این عملکر، بخش جدیدی به فایرفاکس اضافه شده است که به شما می گوید، چگونه می توانید سرعت شروع به کار برنامه را افزایش دهید.

بهبود کارایی

برای افزیش کارای، قسمت گرافیکی فایرفاکس تا حد زیادی سبک شده است ولی در عین حال ظاهر زیبای خود را همچنان حفظ کرده است.

گسترش API شبکه های اجتماعی

فایرفاکس، بخش شبکه های اجتماعی خود را بهبود داده است که بیشترین کار روی فیس بوک بوده است ولی بسیاری از شبکه های اجتمعای دیگر را نیز شامل می شود. شما با این امکان جدید می توانید از دوستان، اقوام، اخبار، رویداد ها و … شبکه های اجتماعی از طریق ساید بار کنار برنامه با خبر باشید در حالی که به گشت گذار در اینترنت می پردازید و یا در حال تماشای فیلم و یا انجام بازی هستید.


علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید