عرضه نقشه های کاغذی با قابلیت زوم

نویسنده :
تعداد بازدید :3,420
یکی از مزیت های نقشه های آن لاین به نقشه های معمولی کاغذی این است که کاربر می تواند در نقشه های دیجیتالی بر روی یک منطقه از نقشه زوم کند و نیازی نیست کل نقشه را پهن کند تا فقط به یک منطقه از شهر نگاهی بیاندازد.

به گزارش خبرگزاری مهر، “آن استاچ” طراح انگلیسی تصمیم گرفته تا اندکی در این زمینه خلاقیت به خرج داده و نقشه کاغذی قابل زومی را عرضه کند.

این نقشه جدید “نقشه دو”(map 2) نام دارد و شیوه تا شدن آن ثبت اختراع شده است.

این نقشه در وضعیت کاملا تا شده، در قطع جیبی است که یک نقشه کلی اولیه از شهر در پشت آن قرار دارد. وقتی که نقشه باز می شود یک نقشه بزرگ تر با مسیرهای حمل ونقل عمومی مشخص می شود. وقتی تای بیشتری از نقشه باز شود یک نقشه چهار- چهارم از شهر نمایان می شود.

برای مشاهده جزئی تر هر یک از این بخش ها، فقط باید آن بخش را باز کنید، سه چهارم بقیه نقشه همچنان بسته حفظ می شود. اگر می خواهید فقط یک چهارم را در دست داشته باشید می توانید نقشه را تا بزنید تا فقط آن بخش مورد نظر در جلوی نقشه قرار بگیرد. و بقیه بخش های در پشت نقشه بماند.

استاچ تاکنون نقشه شهر لندن در انگلیس و برلین در آلمان را به این شیوه تهیه کرده است. وی اکنون امیدوار است یک سری کامل از نقشه ها را از شهرهای سراسر جهان عرضه کند.


علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید