طبق اظهارات اینتل ، نوت بوک اندروید فقط 200$ قیمت خواهد داشت

نویسنده :
تعداد بازدید :2,220

طبق اظهارات مدیر اجرایی اینتل : “قیمت نوت بوک ها به زودی به 200$ خواهد رسید ، اما اکثر آنها ، دستگاه هایی بر پایه اندروید خواهند بود ، نه بر پایه ویندوز 8 .”

مدیر اینتل Paul Otellini ، هفته گذشته گفت : کامپیوتر های لمسی میتوانند در چند ماه آینده ، قیمتی کمتر از 200$ داشته باشد. در آن زمان ، وی دقیقا به سیستم عامل این دستگاه ها اشاره ای نکرد.

اما Dadi Perlmutter مدیر اجرایی و رئیس دفتر تولید این شرکت ، روز چهارشنبه به سی نت گفته است که نوت بوک هایی که در بازه قیمتی 200$ قرار خواهند گرفته ، عمدتا دستگاه های اندرویدی هستند که از پروسسور اینتل اتم ، استفاده میکنند و اینکه کامپیوترهای ویندوز 8 در این رنج قرار گیرند ، عمدتا وابسته به تصمیم مایکروسافت است.

ما تکنولوژی خوبی در اختیار داریم که یک بازه قیمت بسیار مقرون به صرفه را ایجاد میکند. قیمت لپ تاپ های ویندوز 8 ، وابسته به قیمت ویندوز 8 مایکروسافت است که ممکن است مقداری گرانتر تمام شود.

ما با مایکروسافت تماس گرفته ایم و گزارشات را زمانی که اطلاعات بیشتر در اختیار داشتیم ، به روز خواهیم کرد.

اینتل که بزرگترین تولید کننده چیپ های قدرتمند کامپیوتر ها و سرور هاست ، در حال تولید نوع جدیدی از کامپیوتر ها برای مقابله با کاهش فروش در بازار است.

Perlmutter مشخص نکرده است که نوت بوک های اندروید چه شکلی خواهند داشت ، اما مشخص است که دستگاه هایی قابل حمل و تبدیل پذیر هستند. .وی همچنین اشاره کرده است که انتظار میرود بازار کامپیوتر به رشد نیم سال گذشته اش باز گردد.

درحالی که ارزانترین لپ تاپ ها از چیپ اینتل استفاده میکنند ، Perlmutter گفت که عمده دستگاه های تولید شده توسط اینتل میتوانند به ارزانی 399 تا 499 دلار فروخته شوند و حتی برخی از ارزانترین دستگاه های استفاده کننده از مدل های اتم ، میتوانند به مرز 200 دلار برسند

در همین حال ،Qualcomm  تا حد زیادی در بازار موبایل غالب است و در دستگاه های محبوبی مانند اپل آیفون 5 و سامسونگ گلکسی اس 4 به کار رفته است.

این قضیه برای اینتل حیاتی است که بازار هدف خود را برای تبلت ها و گوشی های هوشمند گسترش دهد. تحقیقات تکنولوژیک اخیر تایید میکند که فروش کامپیوتر در سه ماهه نخست رکود بدی را پشت سر گذاشته است که بدترین در نوع خود ، از سال 1994 ارزیابی شده است.


علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید