حذف خودکار کوکی های سایت به هنگام بستن تب یا مرورگر در فایرفاکس

نویسنده :
تعداد بازدید :4,641

وجود کوکی در کامپیوتر می تواند کمی ترسناک باشد! چرا که مخفیانه وارد رایانه تان می شوند و از طریق مرورگرتان اطلاعات خاص مربوط به شما را به مکان های مورد نظر خود می فرستند. که این می تواند برای امنیت اطلاعاتتان خطرناک باشد. بنابراین استفاده از روش هایی برای شناسایی و حذف این کوکی ها می تواند به شما برای امنیت بیشتر کمک کند. Self-Destructing Cookies یک ابزار مناسب برای کوکی هاست که توسط فایرفاکس ابجاد مب شود.
SDC ابزاری است که بعد از نصب آن تمام کوکی هایی که در مرورگرتان هستند را از بین می برد. با استفاده از آن زمانی که یک تب و یا مرورگرتان را بعد از وب گردی میبندید، پیامی ظاهر می شود و به شما اطلاع می دهد که کوکی هایی که از طریق سایت ها و… وارد مرمرگرتان شده اند را پاک کرده است.

این پیام را میتوانید با بردن مکان نمای موس روی آیکن افزونه ببینید.

با کلیک روی آیکن مربوطه میتوانید تنظیمات خود را در آن اعمال کنید. برای مثال می توانید مشخص کنید که بعد از بستن تب یا بستن مرورگر کوکی ها پاک شوند که در اینصورت رنگ آیکن مورد نظر تغییر می کند. اگر گزینه Never یا هرگز را انتخاب کنید این سایت وارد لیست سفید یا بی خطر می شوند. شما حتی می توانید موقتا کار این افزونه را متوقف کنید و در صورتی که از حذف کوکی های مربوط به یک سایت پشیمان شدید آنها را بازگردانید.

در تصویر زیر با تنظیمات و امکانات بیشتری که این افزونه در اختیارتان می گذارد آشنا میشوید. با Grace Period میتوانید مقدار زمانی را که باید افزونه قبل از حذف کوکی صبر کند را مشخص کنید، با تیک زدن چک باکس Notifications امکان دیدن اعلانات را دارید. Include LocalStorage با انتخاب این کزینه میتوانید علاوه بر کوکی های سایت، Local Storage را نیز پاک کنید.

شما همچنین می توانید یک تایمر را برای پاک کردن کش مرورگرتان در هر زمان که در حالت آیدل قرار گرفتید،با استفاده از گزینه Clear Browser Cache when Idle فعال کنید. شما میتوانید در لیست سفید (Whitelist) سایت های مورد اعتماد خود را وارد کنید.

Allow for Session یعنی SDC کوکی های سایت را پاک نمی کند تا زمانی از وب سایت مربوطه log out کنید. بدون درنظر گرفتن اینکه آیا وبسایت در مرورگرتان باز است یا نه. شما میتوانید آمار کوکی های حذف شده را با کلیک روی گزینه Show Statistics ببینید.

منبع


ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید