تبلت های ویندوز 8 ، رکورد فروش 3 میلیون دستگاه در سه ماهه نخست سال را زدند

نویسنده :
تعداد بازدید :1,788

مایکروسافت و همکارانش ، بر طبق گزارشات تجزیه و تحلیل استراتژیک ، رکوردی در بازار ثبت کرده اند.

تبلت های ویندوز 8 (شامل ویندوز آر تی) ، 7.5% از سهم بازار جهانی تبلت در سه ماهه نخست سال را از آن خود کرده اند.

Neil Shah ، تحلیلگر استراتژیک ، در پاسخ به سوالی که از طریق ایمیل از وی پرسیده شده بود گفت: “تولید کنندگان کامپیوتر ( شامل مایکروسافت ) 3.4 میلیون دستگاه را در سه ماهه ابتدایی سال 2013 ، طی یک تغییر 7.5 درصدی در مالکیت این بخش بازار ، فروخته اند “

اما تحقیق در بازار نشان از این است که میتواند شرایط بهتر از این نیز باشد

وی طی بیانیه ای گفت: “توزیع بسیار محدود است و نرم افزارهای تراز بالا کم هستند ، بازار نیز در شرایط سردرگمی به سر میبرد و تمامی محموله ها با تاخیر ارسال میشوند “

در کل فروش جهانی تبلت ها در سه ماهه نخست سال 2013 ، 40.6 میلیون دستگاه فروخته اند که یک افزابش 117% از مقدار 18.7 میلیون دستگاه در سه ماهه نخست سال 2012 را نشان میدهد.

Ipad اپل ، بیشتری سهم را دارد ( طبق نمودار پایین) که با فروش 19.5 میلیون دستگاه ، 48.2 درصد از بازار را در اختبار دارد ، اما این مقدار نسبت به سهم 63% آن در سال گذشته ، کاهش داشته است ؛ علی الخصوص به دلیل سوددهی بخش اندروید که سهمی از بازار را در دست گرفته است.

اندروید 43 درصد از بازار را در اختیار دارد که نسبت به مقدار 34% سال گذشته ، افزایش نشان داده است

 Preliminary Global Tablet Operating System Shipments and Market Share in Q1 2013.

فروش اولیه تبلت در سه ماهه نخست سال 2013 بر اساس سیستم عامل


مسعود صباغی هستم . علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید