افزودن فیلد اضافی برای ثبت نام وردپرس

نویسنده :
تعداد بازدید :18,662

وردپرس سیستم مدیریت کاربر قوی ای دارد. دلیل اینکه میگویم مدیریت کاربر وردپرس، قوی هست برای این است که وردپرس به شما اجازه می دهد آن را  توسعه دهید. اگر شما هم از آن دسته کاربرانی هستید که نیاز دارید اطلاعات خاصی را از کاربر هنگام ثبت نام بگیرید، پس با ما در ادامه این آموزش همراه باشید.

در قدم اول شما باید، افزونه Cimy User Extra Fields را نصب و فعال کنید. سپس برای تنظیم کردن این افزونه به قسمت تنظیمات >> Cimy User Extra Fields بروید.

شما در پایین صفحه “افزودن فیلد جدید” را می بینید. این افزونه به شما اجازه می دهد، نوع های مختلفی از فیلد را اضافه کنید. استفاده از این فیلد ها می تواند اطلاعات بیشتری را در پروفایل کاربری و یا قسمت ثبت نام اضافه کند.

اطلاعات مورد نیاز مانند نام ، نوع و توضیحات مربوط به آن را وارید کنید.

Adding an additional form field to user profile registration

سپس قسمت قواعد (rules) را بررسی کنید تا بتوانید قانون خاصی برای آن فیلد تعریف کنید. به عنوان مثال حداقل مقدار کاراکتری که فیلد ما می پذیرد را از این قسمت باید تنظیم کنید و سر انجام رو دکمه “افزودن فیلد” کلیک کنید.

Configure rules for additional user profile registration field

اکنون این فیلد در صفحه پیش فرض ثبت نام وردپرس ظاهر می شود.

WordPress user registration page with extra field

همچنین کاربران ثبت نام شده می توانند این فیلد را از طریق پروفایل کاربری، مشاهده و یا ویرایش کنند.

Extra field in user profile page

این افزونه همچنین امکاناتی را برای مدیریت فیلدهای اضافه کاربران تهیه کرده است که با رفتن به قسمت کاربران >> Users Extended می توانید آن را تنظیم کنید.

Manage extended user profile fields

همچنین با استفاده از این افزونه می توانید حالت پیشفرض ثبت نام را هم تغیر دهید که برای اینکار به قسمت تنظیمات >> Cimy User Extra Fields باید بروید. شما می توانید این قسمت را به گونی تنظیم کنید که فیلد های پیش فرض وردپرس را که در صفحه ثبت نام وجود نداره را، در به قسمت ثبت نام اضافه کنید یا فیلد های که از قبل وجود دارد را از این قسمت حذف کنید.

Enable WordPress hidden user profile fields on the registration page


علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید