استفاده از گوشی تلفن برای فهمیدن اینکه کدام نیمکره مغزتان فعال است

نویسنده :
تعداد بازدید :3,503

میدانیم که انسانهایی که راست دست هستند (حدود90درصد) فرمانها را از نیمکره سمت چپ مغزشان دریافت میکنند و این برای چپ دست ها برعکس است .اکنون روش دیگری برای اینکه بفهمیم کدام نیمکره مغزمان فعال است وجود دارد و آن هم گوشی تلفن است . در تحقیقات بعمل آمده در بیمارستان Henry Ford در دیتروید،که در JAMA Otolaryngology-Head & Neck Surgery منتشر شد، محققان دریافتند کسانی که هنگام صحبت با تلفن گوشی تلفن را روی گوش راستشان قرار میدهند همانند راست دست ها نیمکره سمت چپ مغزشان فعال است و برای کسانی که روی گوش سمت چپشان قرار میدهند قضیه برعکس است .
همچنین این مطالعات نشان داده است که استفاده از گوشی های تلفن ربطی به تومورهای مغزی ، سر وگردن ندارد چراکه حدود 80 درصد مردم گوشی هایشان را روی گوش سمت راست شان قرار میدهند ولی در اغلب آنها هیچ اثری از تومور در آن سمت از سر شان دیده نشده است . در این تحقیق یک نظرسنجی بین 5000 نفر انجام شد . در این نظرسنجی سوالاتی مبنی بر مقدار زمان مکالمه با تلفن برای تشخیص ارتباط آن با تومور نیز پرسیده شد .نتایج نشان داد که 90 درصد مردم راست دست 9 درصد چپ دست و یک درصد دو دست هستند . از این میان 70 درصد راست دست ها از گوش سمت راست و 25 درصد از گوش چپ و 7 درصد از هر دو گوش استفاده میکردند . و 72 درصد از چپ دست ها از گوش سمت چپ 23 درصد از گوش سمت راست و5 درصد از هر دو گوش استفاده می کردند .
بنابراین تحقیقات محققین هیچ دلیل محکمی نیافتند که دال بر ارتباط تومورهای مغزی ، سر یا گردن به استفاده از گوشی های تلفن باشد .

منبع


  1. علی
    پاسخ توسط علی :

    من با هر دوتا گوش استفاده میکنم.بعضی وقتا سمت راست و بعضی وقتا هم سمت چپ.این کار بر اساس این مقاله چه معنی داره؟ ❓

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید