آیا سامسونگ تصمیم به یک جنگ کثیف علیه اپل گرفته است؟

نویسنده :
تعداد بازدید :1,735

اخیرا سامسونگ ، پذیرفته است که در تبلیغات منفی علیه اچ تی سی و محصولات این شرکت ، توسط عده ای وبلاگ نویسان که رشوه دریافت کرده بودند ، نقش داشته است. سامسونگ با صدور بیانیه ای اعلام کرده است که این مطالب منتشر شده ، سوء تفاهم بوده اند ، اما به این معنی نیست که این تکنیک های تهاجمی را از دور خارج خواهیم کرد. Phillip Elmer-DeWitt گزارشگر سی ان ان مانی ، روز شنبه مطلبی با عنوان ” نظریه ی شبه پارانویید” منتشر کرد که در آن سامسونگ ، پس از تقلیدی خواندن آیفون ، در جنگی بی سر و صدا علیه اپل است. در پاسخ به مطلب وی ، همان طور که معلوم است ، ممکن است این نظر کلا پارانویید نباشد.

Elmer-DeWitt در ارسال اولیه اش ، تئوری ای که توسط برخی سرمایه گذاران اپل مطرح شده است و سامسونگ را متهم به راه اندازی حملات چندجانبه علیه اپل ، به وسیله همه امکانات از تبلیغات تلویزیونی ضد آیفون تا “پرداخت پول به دانش آموزان و کاربران عمده شبکه های اجتماعی برای ارسال پیام های ناشناس و صحبت از برتری های محصولات سامسونگ – و  گسترش ترس ،  عدم اطمینان و شک  به محصولات اپل و دیگر رقبا ” کرده اند ، را مورد پوشش قرار میدهد.

کمی پارانویید به نظر میرسد ، اینطور نیست؟ ، اما پس از آن مطلب Elmer-DeWitt ، بیش از 450 نظر دریافت میکند و در طول چند ساعت ، بیش از هزار نظر در بخش نظرسنجی سایت جای میگیرد.

مطلب زیر قطعه ای از بحث یکشنبه نویسنده است که پشیمانی وی نسبت به پست اولیه خودش را بیان میکند:

این ارسال نظرات بیش از حد معمول را به خودش جلب کرد. 26 ساعت بعد ، ما نزدیک 343 پیغام در صندوق پیاممان داشتیم ، برخی از خوانندگان از مطلب نوشته شده حمایت کرده بودند. برخی آن را به تمسخر گرفته بودند ، برخی به اپل و برخی نیز ، به من حمل کردند.

این مسائل همراه این نوع مطالب همیشه وجود دارد. اگرچه هیچگاه در این حجم یا با چنین شدتی نبوده است. اما اتفاقی که در ساعت 2 بامداد به وقت EST ، در سئول پایتخت کره جنبوی افتاد ، جدید بود.

در طی چند ساعت ، بیش از هزار نظر در سیستم نظردهی DISQUS ثبت شد ، که تمام نظرات علیه سامسونگ را رد کرده و نظرات تحقیر کننده اپل ، نظریه آنها و من را تایید میکردند ؛ بدون توجه به این که چه چیزی در آن نوشته شده است.

این ارسال و 373 نظر آن در زمان نگارش این نوشته ، بسیاری از آنها به ستایش از سامسونگ پرداخته اند و Elmer-DeWitt را به گسترش نظریه اپل متهم کرده اند


علاقه ی زیادی به برنامه نویسی و دنیای آی تی دارم. تمام سعی خودم رو می کنم تا در این وب سایت دانش خودم را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم و مطالبی هر چند کوتاه در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کنم.

ارسال نظر

کانال را در گوگل محبوب کنید